Hemşin Balı 980g
Hemşin Balı 980g
980g Hemşin Balı
980g Hemşin Balı
980g Hemşin Balı
980g Hemşin Balı

Hemşin Balı 980g

İndirim Oranı : %6 İndirim
Fiyat : $360.21(KDV Dahil)
İndirimli : $337.70(KDV Dahil)

Doğal kestane ve orman gülünden üretilen Hemşin Balı Köyde sizleri bekliyor. Doğal bir bal tüketmek için doğru adresi arıyorsanız artık Köyde.Com’un müdavimi olabilirsiniz.

:

Doğal kestane ve orman gülünden üretilen Hemşin Balı Köyde sizleri bekliyor. Doğal bir bal tüketmek için doğru adresi arıyorsanız artık Köyde.Com’un müdavimi olabilirsiniz.

Hemşin balı içeriğindeki kestane ve orman gülü sayesinde vücuda sunduğu katkılarla herkesin dilinde dolaşmaktadır. Rize’de üretilen, ülkemizin en uç noktasına kadar dağıtımı gerçekleştirilen bal, tadıyla da dikkat çekmektedir. Hemşin balı içeriği açısından değerlendirildiğinde ağzınızda acımsı bir tat bırakabilir. Ancak tüketmeye devam ettikçe damak zevkinizin bala uyum sağladığını sizler de görebileceksiniz. Bu yüzden tereddüt etmeden satın alıp tüketmeye başlayabilirsiniz.

Hemşin Balı Nerede Üretilir?

Rize organik ve doğal kestane ağaçlarının bulunduğu bölgelerde üretilen bal, üretimi esnasında herhangi bir yapay madde kullanılmadığı için faydalarıyla dikkat çekmektedir. Rize’nin Çayeli ilçesinde yer alan Senoz Vadisi’nde üretilen Hemşin balı tüm Türkiye tarafından ilgi odağı haline gelmiştir. Bölgedeki kestane ağaçlarının yoğunluğu bal üretiminin yapılmasına zemin hazırlamıştır. Balın içerisinde %70 oranında kestane bulunurken, %30 oranında ise; komar çiçeği de denilen orman gülü bulunmaktadır. İçeriğinin özelliği sayesinde 1 kilo Hemşin balı fiyatı hesaplanmaktadır.

Hemşin Balı Faydaları

Hakiki kestane ağaçlarının özü ve komar çiçeğinin özünün birleşimi sonucunda paketlenerek sofralara gelen bal faydaları sayesinde dikkatleri üzerine toplamaktadır. Hemşin balının faydaları hakkında henüz net bir bilginiz yoksa hemen yazımızın devamından bilgi edinebilirsiniz:

  • B ve C vitaminleri başta olmak üzere içerisinde birçok minerali barındıran balın insan sağlığı için en büyük nimeti şüphesiz bağışıklık sistemini güçlendirici etkisidir. Bu kadar vitamin ve minerali bir arada tutan bal sofraların vazgeçilmezi haline gelmelidir.
  • Bu balın kavanozundan 1 tatlı kaşığı kadar alıp bir bardak suyun içerisine atarak karıştırıp tükettiğinizde boğaz ağrılarınızın yavaş yavaş azaldığına ve gündelik yaşamınıza geri döndüğünüze şahit olacaksınız.
  • İçerisinde antioksidan barından Hemşin balı bağırsak sisteminin düzene girmesine de yardımcı olmaktadır.

Sahte Hemşin Balı Nasıl Anlaşılır?

Tadına, rengine ve akışkanlığına dikkat ettiğinizde sahte Hemşin balı hemen anlaşılmaktadır. Sahte ballara para ödememek için Köyde.Com’dan şaşmayın.

 

Benzer Ürünler