• Ekim 13, 2021

  En önemli içeceklerin başında gelen beyaz çay, evrensel olup ülkelere göre farklı tüketim şekilleri bulunur. Çin ve Tayvan’da sıklıkla tüketilen beyaz çayın bilimsel ismi Camellia Sinensis olarak bilinir. Pek çok faydası olduğu bilinen bu çay, düzenli tüketilmesi halinde çeşitli hastalıklarla baş etmek için yardımcı olur. 

  çay,
 • Ekim 11, 2021

  Ülkemiz peynir çeşitliliği açısından oldukça zengin olup pek çok damak zevkine uygun seçenek bulunuyor. Namı dünyaya yayılan Kars peyniri, görüntüsüyle ve lezzetliyle diğer peynir çeşitlerinden oldukça farklıdır. 

  peynir, kaşar, kars kaşarı,
 • Eylül 05, 2021

  Yemeklerde, salatalarda, mezelerde olmazsa olmaz malzemelerin başında gelen zeytinyağı, hem lezzeti hem de sağlıklı olmasıyla olmazsa olmazlardandır. Kendine has kokusu, tadı ve dokusuyla ön plana çıkan zeytinyağı pek çok kişinin evinde bulunur.

  zeytinyağı, yağ
 • Eylül 07, 2021

  Kahvaltı sofralarında yöresel lezzetler olsun diyenler için başlıca ürünler arasında yer alan tulum peyniri, kendine has bir tada sahiptir. Bu sebeple kimi kişiler tarafından keyifle tüketilirken kimileri ise pek sevmez. Ancak organik ve yöresel ürünlerden vazgeçemeyenler için oldukça lezzetli bir peynirdir.

  tulum peyniri, peynir
 • Eylül 09, 2021

  Tahin, susamın ezilerek kavrulması sonucunda elde edilen besleyici gıdalardan biridir. Tek başına tüketilmesinin yanı sıra özellikle pekmezle beraber tüketilen tahin, kahvaltı sofralarının vazgeçilmezleri arasında yer alır.

  tahin, kolesterol