Balkabağı Reçeli 750gr
Balkabağı Reçeli 750gr

Balkabağı Reçeli 750gr

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : $22.51(KDV Dahil)
İndirimli : $20.26(KDV Dahil)

Balkabağı reçeli balkabağı ve şeker ve limon suyu ile kaynatılarak yapılan bir reçeldir. Reçeli tamamen doğal olarak yapılır. Katkı maddesi bulunmaz. Şeker eklerken bile pancar şekeri tercih edilir. Mevsimin de toplanan kabaklar toplanarak yapılır.

:

 

 

Balkabağı reçeli balkabağı ve şeker ve limon suyu ile kaynatılarak yapılan bir reçeldir. Reçeli tamamen doğal olarak yapılır. Katkı maddesi bulunmaz. Şeker eklerken bile pancar şekeri tercih edilir. Mevsimin de toplanan kabaklar toplanarak yapılır. Balkabağı reçelinin sağlık açısından inanılamaz faydaları vardır ve bunun için düzenli bir şekilde tüketilmesi gerekir. Genelde sabah kahvaltılarında tercih edilir. Fakat tatlı kurabiye ve hatta kek yapımlarında da tercih edilmektedir. Tatlı ve kurabiyelere de muhteşem bir lezzet verir. Birçok çeşit ebatı bulunur ve fiyatları da ebatına göre değişiklik gösterir. Balkabağı reçeli oda sıcaklığında veya buzdolabında saklanmaktadır. Fakat güneş görmeyen, kuru ortam olmasına dikkat edilmelidir. Buzdolabında saklanıldığında uzu bir süre bozulmadan kalabilir. Oda sıcaklığında ise daha kısa zaman içerisinden bozulabilir. Bu sebeple de tavsiyemiz oda buzdolabında saklamanızdır. Buzdolabında sakladığınızda son kullanma tarihine kadar kapağı açılmadan bekleyebilir. Kapağı açıldıktan sonra ise 3-4 ay rahat bozulmadan kalabilir. Bu sebeple de en sağlıklı saklama koşulu buzdolabı olacaktır.

 

 

Balkabağı Reçeli İçindekiler

Balkabağı reçeli günümüzde özelliklede son zamanlarda çok sık duyulmaya başlanmış ve tüketilmektedir. İçerisinde katkı maddesine veya kimyasal maddelere rastlanmaz. Muhteşem bir lezzeti vardır ve bu sebeple de tercih edilir. Balkabağı reçelinin içindekiler; balkabağı, pancar şekeri, su, limon suyu, asidik düzenleyicidir. İnsan sağlığına da faydaları olduğu uzmanlar tarafından sıklıkla belirtilmektedir. Balkabağı reçelinin içerisinde ceviz veya fındık katarakta tüketilir. Bazı marketlerde cevizli veya fındıklı olarak da bulmanız mümkündür. Balkabağı reçelinin fiyatları markaya ve miktarına göre değişiklik gösterir. Miktar olarak artar ise fiyatlarında da artış söz konusu olacaktır. İçerisinde herhangi bir kimyasal bulunmadığı ve doğal olduğu için ise çok fazla tercih edilmelidir. Serin, kuru ve güneş görmeyen yerlerde saklanmalıdır. Eğer kiler gibi bir yeriniz mevcut ise en doğru sakama koşulu orasıdır. Eğer kiler yok ise buzdolabında uzun süre bozulmadan kalabilir. Kapağını açmadan buzdolabında son kullanma tarihine kadar kalabilir. Oda sıcaklığında daha kısa süre içerisinde bozulur. Bozulduğunda küflenme ve köpürme meydana gelir. Bu nedenle de buzdolabında saklanması uygun görülür.


Benzer Ürünler