Öksürükleri doğal köy ürünleri ile geçirin

Öksürükleri doğal köy ürünleri ile geçirin

Öksürükleri doğal köy ürünleri ile geçirin

Toplumda bir hastalık olarak nitelendirilse de öksürük esasında vücudun kendini savunma şeklidir. Solunum yollarında ve boğazda enfeksiyon oluşması halinde ortaya çıkan öksürük, zaman zaman kişileri rahatsız edici boyutlarda olabilir. Öksürme yolu ile bronşit, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar iyileştirilmeye çalışılır. Öksürük her ne kadar vücudun kendini savunma sistemi olarak görülse de tedavi edilmediğinde ciddi sorunlara yol açabilir. İki çeşit öksürük vardır. Bunlar; balgamlı öksürük ve kuru öksürüktür. Balgamlı öksürük tedavi edilmediğinde öksürük kronik bir hal alır. 

Kuru öksürük ise tedavi edilmediği sürece boğaz ve akciğer de çeşitli tahrişler oluşabilir. Pek çok hastalık için belirti ve neden olarak görülen öksürük için evde uygulanılabilecek organik köy ürünleri vardır. Bitkisel ürünlerle de öksürüğün önüne geçebilir ya da seyrini azaltabilirsiniz. Öksürük, rahatsız edici bir boyuta ulaştığında doğal köy ürünlerini tüketerek bu durumun önüne geçebileceğiniz gibi bu gıdaların vitaminlerinden de faydalanabilirsiniz. 

Öksürüğü geçirmek için organik ürünler kullanılabilir

 

Öksürük, pek çok kez kişileri rahatsız eden bir durum olup önüne geçilmediği sürece kişiler için çok daha ciddi sorunlara sebep olabilir. Öksürükle baş etmek için elde bulunan imkanları değerlendirebileceğiniz seçenekler vardır. Bunlardan biri de ayva yaprağı ve çekirdeğidir. Öksürükten dolayı boğazda oluşan enfeksiyon ve yanma hissini ortan kaldırmak için ayva yaprağı ve tohumu iyi bir seçenektir. Ayva yaprağı ve tohumu çay şeklinde demleyerek tüketmek rahatsızlığın önüne geçmeye yardımcı olur. Bunun yanı sıra doğal köy balı da tahriş olan boğazları rahatlatabileceği gibi düzenli tüketilmesi halinde öksürüğün seyrini de azaltır. 

Öksürük sorununu çözmek için sık sık kullanılan bir diğer köy ürünü ise ıhlamurdur. Neredeyse herkesin evinde olmazsa olmaz bitkilerin başında gelen ıhlamur yine çay şeklinde demlenerek tüketilebilir. Sadece öksürük değil daha pek çok rahatsızlık halinde tüketilmesi vücudun rahatlamasında yardımcı olur. Organik köy gıdalarının, vücuda sağladığı faydalar saymakla bitmeyecek türdendir. Gerek hastalık halinde gerekse gündelik yaşantınızda bir rutin olarak organik ürünleri tüketmek sağlık açısından oldukça yararlıdır. 


 
Etiketler: köy ürünleri
Kasım 22, 2021
Listeye dön