Çilek Reçeli 680gr
Çilek Reçeli 680gr

Çilek Reçeli 680gr

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : $20.26(KDV Dahil)
İndirimli : $15.76(KDV Dahil)

Çilek reçelinin içerisinde; çilek, şeker, su, kıvam verici, asidik düzenleyici ve glikoz şurubu bulunur. Besin değeri açısından zengindir. Protein; 0,3 enerji: 122g, karbonhidrat: 73,3, pancar şekeri: bulunur.

:

 

Çilek reçelinin içerisinde; çilek, şeker, su, kıvam verici, asidik düzenleyici ve glikoz şurubu bulunur. Besin değeri açısından zengindir. Protein; 0,3 enerji: 122g, karbonhidrat: 73,3, pancar şekeri: bulunur. Mevsimi geldiğinde çilekler toplanır ve temizlendikten sonra ışıl işlem ile pastörize uygulaması yapılır. Yüksek ısıya maruz kalmadığı için son derece sağlıklı olduğu biliniyor. Son teknolojik makinalar yardımı ile el değmeden çilek reçeli yapılıyor. Genelde kahvaltılarda tercih edilse de pasta, kurabiye kek gibi besinleri süslemek ve lezzet vermek içinde kullanılabilir. İçerisinde kimyasal madde yoktur. Aşamalardan geçerek çilek reçeli yapılır. Öncesinde çilekler ilkbahar mevsiminde toplanır ve ardından ayıklanır. Ayıklama işlemi gerçekleştirildiğinde 3-4 defa yıkanma işleminin ardından odun ateşine konarak pişirilme işlemi yapılır. İçerisine lezzet vermesi için normal şeker yerine pancar şeker tercih edilir. Son derece özenilerek çilek reçeli yapılır. Saklama koşullarına uygun bir şekilde saklanır ise bozulmadan uzun süre kalabilir. Aynı zamanda konulması gereken yer karanlık ortam olması ve güneş bulunmaması gerekir. Güneş gören çilek reçeli kapağı açılmamış olsa bile kısa zaman içerisinde bozulur. Bunun için mutlaka saklanma koşullarına uyacak şekilde muhafaza edilmelidir.

 

Çilek reçeli fiyatları; markasına ve gramına göre farklılık gösterir. Birçok çeşit ebatını bulmak mümkündür. Ebat arttıkça fiyatta bir miktar artış gösterir. 680 gram çilek reçeli ortalama 25-30 TL arasındadır. Çilek yapılırken içerisinde katkı maddesine rastlanmaz. Tamamen doğal çilekler ile reçel yapılır. Tatlandırıcı, kimyasal maddeler, renklendiriciler ve herhangi sağlığa zararlı katkı maddesi asla bulunmaz ve içeriği tamamen doğaldır. Katkısız olması sebebi ile de lezzetli olur. Buzdolabında saklanmaya uygundur. Eğer oda sıcaklığında kalacak ise kapağı açılmadan 1 sene kadar oda sıcaklığında durabilir. Kapağı açıldıktan sonra 1 ay içerisinde oda sıcaklığına bekleyen çilek reçeli tüketilmelidir. Buzdolabında ise kapağı açılmadan son kullanma tarihine kadar kalabilir. Kapağı açıldıktan sona ise 1 sene içerisinde tüketilmesi gerekir. Kapağı mutlaka kapalı tutulmalı ve asla güneş gören bir yere konmamalıdır. Bu şekilde uzun süre saklanabilir ve tüketilebilir.

 

Benzer Ürünler