Dağ Balı 500gr
Dağ Balı 500gr
Dağ Balı
Dağ Balı
Dağ Balı
Dağ Balı
Dağ Balı

Dağ Balı 500gr

İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : $108.06(KDV Dahil)
İndirimli : $94.56(KDV Dahil)

500gr Dağ balı, yüksek rakımlı dağların zirvesinde üretilen ballar için kullanılan ballardır. Dağ balının en önemli özelliklerinden birisi tamamen insan yaşamından uzak kalmasıdır. İnsan etkilerinin olmadığı, tamamen doğal şartlarda üretimi gerçekleştirilen ballar, böylece gerçek bal lezzetini ve etkilerini sunmaktadır.

:

500gr Dağ balı, yüksek rakımlı dağların zirvesinde üretilen ballar için kullanılan ballardır. Dağ balının en önemli özelliklerinden birisi tamamen insan yaşamından uzak kalmasıdır. İnsan etkilerinin olmadığı, tamamen doğal şartlarda üretimi gerçekleştirilen ballar, böylece gerçek bal lezzetini ve etkilerini sunmaktadır. Endemik olarak zengin dağlık alanlarda yapılan üretimler, yüksek besin değerlerine sahip balların oluşmasını sağlamaktadır. İleri bal üretim teknikleri ile gerçekleştirilen dağ balı üretimlerinde hiçbir katkı ve müdahale bulunmamaktadır. Böylece dağ balı faydaları da üst seviyede olmaktadır.

Dağ Balı Faydaları Nelerdir?

Dağ balı faydaları diğer ballara göre çok daha yüksektir. Tamamen saf ve doğal olması sayesinde hiçbir risk olmadan tüketebileceğiniz sağlıklı besin, küçük çocuklardan yetişkinlere kadar her yaş grubu için ideal ve mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasındadır. Balın lezzetli ve sağlıklı olmasında tarım ilaçlarından ve insan etkilerinden tamamen uzak kalmış ve doğal bir şekilde yetişen bitkilerin önemi çok fazladır. Yüksek dağlık alanlarda temiz su kaynakları dahi balın lezzetli olmasına katkı sağlamaktadır. Arılar, doğal ortamlarda daha sağlıklı ve daha üretken olduğundan dolayı 500gr dağ balı üretimlerinde yüksek verim alınabilmektedir. 

Doğu Anadolu ve Güney bölgelerindeki dağlık alanlarda yaygın bir şekilde üretimi gerçekleştirilen dağ bağlı, yıllık üretimi çok olmamakla birlikte dağ balı fiyatları bu nedenle yüksek olabilmektedir. Ancak satın alma aşamasında güvenilir yerlerin tercih edilmesinin önemi oldukça fazladır. Gerçek dağ bağlı lezzetiyle tanışmak isteyenler için Köyde.com tarafından özel olarak satışa sunulan 500gr dağ balı seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Dağ ballarındaki şeker oranı yüzde 0’dır.  Bu bakımdan şekere karşı duyarlılığı bulunan kişilerin de rahatlıkla tüketebileceği bu doğal besin, peteklerde üretilmektedir. Balın gerçek dağ balı olup olmadığını öğrenmek isteyenler şeker ve petek üretimi gibi farklı detayları da inceleyebilmektedir. 

Gerçek Dağ Balı Köyde.com’da

Dağ balını tüketen kişiler için diğer ballar çok daha sade ve lezzetsiz gelmektedir. 500gr Dağ balı tüketmek istediğiniz her anda Köyde.com güvencesiyle yeni üretilmiş en taze ve doğal dağ ballarını satın alabilirsiniz. Özel cam kavanozlarda güvenli teslimat ile evlerinize ulaştırılacak olan dağ balı, evinizin en lezzetli besini olacak.


 
Benzer Ürünler