Rize Kavurma 1000g

Rize Kavurma 1000g

Discount Rate : %5 Discount
Price : $180.11(Vat included)
Discounted : $171.10(Vat included)
:

Rize’nin milli ve Türkiye’nin geleneksel bir lezzeti haline gelen Rize kavurması Rize’de üretilen lezzetine doyulmayan lezzetlerindendir. Bu peynir için üretilen özel bakır kaplarda yapılan Rize kavurmaları odun ateşi üzerinde pişirilir. Normal ocaklarda pişmemesinin sebebi ise odun ateşinde daha doğal ve lezzetli olması olarak bilinirken kömür ateşinde pişirildiğinde hem kolay pişmez hem de et daha sert olur. Özellikle etin kemiksiz ve yağsız kısımlarından yapılan Rize Kavurma’yı köyde.com adresinden satın alabilirsiniz.

Rize kavurma nasıl yapılır?

Küp şeklinde ve iç yağı kazanın alt kısmına gelecek şekilde doğranan Rize kavurma, belirli aralıklarla su ilave edilerek pişirilir. Pişmeye yakın zamanda tuz eklenerek pişirilmeye devam eden Rize kavurmanın suyun ölçüsü etin üzerini kapatacak şekilde doldurulur. Odun ateşi de harlandıktan sonra ateşin üzerinde kavurmaya, pişirilmeye bırakılır.

Türkiye’de bayram sofralarında, düğünlerde ve diğer özel günlerde Rize kavurma yapılarak geleneksel lezzetten misafirlere sunulur. Türkiye’nin her yerine köyde.com adresinden dondurulmuş paketlerde gönderilen kavurmaya tuz haricinde baharat atılmaz ve kendi lezzetiyle servis edilir.

Kahvaltı sofralarından yumurtalı kavurma vazgeçilmezlerden birisidir. Kahvaltı sofralarını adeta padişah kahvaltılarına çeviren pastırma, Pastırmalı Tavuk Şişler, Pastırmalı Su Böreği, Pastırmalı Kuru Fasulye, Kağıtta Pastırma ve Pastırmalı Paçanga Böreği gibi farklı lezzetler ile de yemekler hazırlanabilir.