Yayla Tereyağı  1000g

Yayla Tereyağı 1000g

Discount Rate : %8 Discount
Price : $108.06(Vat included)
Discounted : $99.06(Vat included)
:

Tamamen doğal, köy tereyağı olarak bilinen 1000GR Tereyağını çok beğeneceksiniz. Gerçek Rize yayla tereyağı hiçbir katkı maddesi olmadan paketleyip sizlere gönderiyoruz, süt kreması değil taze inek sütünün yağı, yoğurt ile mayalanıp yayık makinasından yağ haline getirilen doğal tereyağını sofralarınızdan eksik olmasın.

Dünya ve Türkiye’nin mutfaklarında en gözde lezzetlerinden olan Tereyağı katkısız olma şartıyla diyet listelerinde bile kullanılır. Katkılı ve doğal olmayan tereyağlarının aksine gerçek, organik tereyağları yemeklerimizin tatlarını daha da güzelleştirerek sofralarımıza zenginlik katar. Süt’ten yapılması sebebiyle insan vücudu için gerekli olan birçok vitamini tereyağlarının içerisinde bulabiliriz. Sadece kahvaltılık bir besin olarak değil çorbalarınızda, tatlılarda ve et yemekleriyle birlikte yemeklerin içerisinde kullanılarak hem daha sağlıklı hem de daha lezzetleri yemekler hazırlanarak tadına doyulmayan besinler tüketmiş oluruz. Yemeklerin hazırlanmasında malzeme olmasının yanı sıra sabah kahvaltılarında sıcak ekmek ile birlikte tüketilerek müthiş kahvaltı zevki ve eriyen tereyağının güzelli ile güne enerjik başlayabilirsiniz.

Tereyağının iyisi nasıl olur?

Tereyağlarının maliyeti asla ucuz değildir. Süt yağı ve yoğurt ile mayalanarak ortaya çıkan tereyağlarının uygun fiyatlı olanları süt kremaları ile fabrikasyon şeklinde üretilir ama asıl tereyağları bunun aksine yapımı daha zor bir besindir. Tereyağının iyisini renginden anlayabiliriz gerçek organik tereyağlarının rengi fabrikasyon tereyağları kadar sarı değildir, ışık tutulduğunda yağın rengi beyaz olarak ortaya çıkar. Renginin dışında kokusuyla da ayırt edilebilir, doğal olmayan tereyağlarının kokusu margarine yakın bir kokusu olur veya hiç kokusu olmaz. Gerçek tereyağlarının kokusu ise kendini hemen belli eder.

Rize yayla tereyağı

Rize yayla tereyağı eridiğinde kokusu iştah açıcı bir koku ile her yere dağılır ayrıca tereyağlarını ekmeğimizde eritirken bir dikkat edeceğiniz nokta ise köpürmesi. Doğal tereyağları ekmekte kolay bir şekilde erir ve erirken köpükler çıkarır. Erirken tereyağının köpükler çıkarması bu tereyağının doğallığını ve kalitesini ortaya çıkarır.

Köy Tereyağı nasıl tüketilir?

Ortalama 0 derece ile 4 derece arasında saklayabileceğiniz tereyağları bu şartlar altında ortalama 1 aya kadar ilk günkü tazeliğini koruyarak tüketilebilir. Gerçek, Rize yayla tereyağı köyde.com üzerinden satın alabilirsiniz. Kalori bakımından bir porsiyonu 30gr olan tereyağı 226 kcal kaloriye eşit olmakta. Günlük tüketimlerinizi buna göre ayarlayabilirsiniz ayrıca 30gr tereyağı içerisinde 0.26 gr karbonhidrat, 0.06 gr protein, 24.97 gr doymuş yağ bulunur.

Similar Items