Ceviz Reçeli
Ceviz Reçeli

Erik Reçeli

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : ₺19,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺16,00(KDV Dahil)

Erik reçeli almak isteyen kişilerin Türkiye'de en çok tercih edilen adres olarak Köyde.com’u tercih etmesi önerilir. Köyde.com sunmuş olduğu sağlıklı seçeneklerle kişilerin doğal ürünler tüketmesini kolay hale getirmektedir.

:

 

Yaz dönemlerinin en çok tüketilen meyvelerinden bir tanesi olan erik, farklı çeşitleriyle de vücut için eşsiz etkiler sunmaktadır. Olgunlaşması ile birlikte tüketilebilecek olan eriklerin özellikle kış mevsimlerinde de tüketilebilmesi adına reçel olarak yapılması oldukça yaygın bir durumdur. Erik reçelinde mevsiminde toplanan eriklerin tercih edilmesi önemlidir. Aynı zamanda mürdüm eriği gibi farklı çeşitleri olması, kişilerin erik tüketiminde alternatifler elde etmesini sağlar. Erik tüketerek hem sağlıklı olmak hem de vücuda önemli katkılar sağlamak isteyenler yaz aylarında taze olarak erik satın alabilir ve tüketebilir. Kış aylarında ise reçel olarak hazırlanan ürünlerin temin edilmesiyle herhangi bir mevsim farkı olmaksızın erik lezzetinin elde edilmesi mümkün olmaktadır.

 

 

Erik reçelinin faydaları nelerdir?

Erik reçelinin hazırlanmasında çok fazla miktar erik kullanılır ve böylece elde edilen ürünün vücut için etkisi çok daha fazla olmaktadır.  Erik reçelinin tüketiminde kişilerin düzenli ve aşırıya kaçmadan tüketim yapması önerilmektedir. Böylece günlük enerji ihtiyacının karşılanması ve erik reçelinin sunduğu mucizevî sağlık etkilerinin elde edilebilmesi mümkün olacaktır.

  • Erik reçeli tüketen kişiler, özellikle lif oranının yüksek olması sayesinde sindirim sisteminde rahatlama yaşar. Özellikle sindirim sisteminde sorun yaşayan kişiler erik ve taze bir şekilde bulunmadığı dönemlerde erik reçelini tüketmesi önerilmektedir.
  • Erik C vitamini açısından da oldukça zengindir. Böylece C vitamini ihtiyacının karşılanması ve vücut direncinin daha da artırılabilmesi erik reçeli ile sağlanmaktadır. Erik reçelinin içerisinde C vitamini ile birlikte demir de yoğun miktarda bulunur. Bu sayede doğal yollar ile demir ihtiyacının karşılanması aşamasında da yine erik reçelinin tüketilmesi oldukça katkı sağlar.
  • Damar tıkanıklığı, romatizma ve astım gibi pek çok sağlık sorununda da etkili olduğu bilinen erik reçelinin düzenli kullanılması vücutta pek çok yaşanan rahatsızlığın ortadan kalkmasında etkili olmaktadır. 

 

Erik mevsimi ne zamandır?

Eriğin sunmuş olduğu bu etkilerden yararlanabilmek adına 15 Nisan tarihi itibariyle farklı çeşitleri ile tüketilebilir hale gelen eriklerin tercih edilmesi önerilmektedir. Özellikle reçel yapımında kullanılacak olan eriklerin vaktinde ve tam olgunlaştığı dönemlerde toplanılması, taze bir şekilde reçelinin yapılması, lezzeti ve sağlık açısından etkilerini daha da arttırır.

 

Erik reçeli nereden alınır?

Erik reçeli almak isteyen kişilerin Türkiye'de en çok tercih edilen adres olarak Köyde.com’u tercih etmesi önerilir. Köyde.com sunmuş olduğu sağlıklı seçeneklerle kişilerin doğal ürünler tüketmesini kolay hale getirmektedir.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Erik, Erik Reçeli, Reçeli,