Erzincan Tulum Peyniri 900gr
Erzincan Tulum Peyniri 900gr
Erzincan Tulum Peyniri 900gr

Erzincan Tulum Peyniri 900gr

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : $90.05(KDV Dahil)
İndirimli : $83.30(KDV Dahil)

Erzincan tulum peyniri; Erzincan’da küçükbaş hayvanların sütlerinden yapılan bir peynir çeşididir.  Öncelikle tulum peyniri;  soğuk hava depolarında bidonlara basılır ve bir süre bekletildikten sonra hazır hale getirilir.

:

Erzincan tulum peyniri; Erzincan’da küçükbaş hayvanların sütlerinden yapılan bir peynir çeşididir.  Öncelikle tulum peyniri;  soğuk hava depolarında bidonlara basılır ve bir süre bekletildikten sonra hazır hale getirilir. İçerisinde bol miktarda süt bulunur ve kalsiyum açısından zengindir. Çeşitli miktarına rastlamak mümkündür. Ortalama 900 gr Erzincan tulum peyniri; 25-30 TL arasında değişiklik gösterir. En önemli özelliği koyun sütünden elde edilmesidir ve bu sebeple de inanılmaz lezzetli bir tadı vardır. Kendine özgü lezzeti bulunur ve buda diğer peynirlerden Erzincan tulum peynirini ayırır.

Tulum Peynirinin Özellikleri

Tulum peyniri diğer peynirler ile kıyaslandığında görüntüsü parlak bir yapıya sahiptir. Kokusu keskindir ve tadı lezzetlidir. Yağlı sütten elde edildiği için tam yağlı bir peynir çeşididir. Tulum peynirinin özellikleri fazladır. Üretimi hijyenik yerlerde yapılır. Öncelikle koyun sütünden süt mayalanır ve daha sonra ise süzeğe koyularak süzülür ve peynir haline dönüştürülür. Torbalara konan peynir 10-15 gün bekletilir ve daha sonra tenekelere yerleştirilerek tuzlanır. Daha sonra 10 gün daha bekleme süreci vardır.  En son olarak soğuk hava depolarına gönderilir ve ardından derilere basılır. Burada da birkaç hafta bekletilir ve tüketime hazır hale getirilir. İçerisinde herhangi bir katkı maddesine rastlanmaz ve tamamen doğal bir şekilde yapılır. İçerisinde oran olarak %2 kadar tuz bulunur ve buda peynirin uzun süre bozulmadan durabilmesini sağlar.  Tulum peyniri mutlaka buzdolabında muhafaza edilmelidir. Serin, kuru ve güneş görmeyen bir yerde son kullanma tarihine kadar saklanabilir fakat ambalajı açıldıktan sonra 10 gün içinde tüketilmelidir. İlerisinde bol miktarda süt olduğu için 10 günün ardından yavaş yavaş bozulmaya başlayacaktır.

Erzincan Tulum Peynirinin İçindekiler

Erzincan tulum peyniri Erzincan’da koyun sütünden elde edilir. En az -2 derece saklanmalıdır. Saklana kuralına uygun bir şekilde saklanıldığında uzun bir süre bozulmadan muhafaza edilebilir. Erzincan tulum peynirinin içerisinde; süt, tuz, mandıra mayası, laktoz bulunur.  Kabı açıldıktan sonra mutlaka dolapta kapağı kapalı bir şekilde saklanmalıdır. İçerisinde bol miktarda tuz bulunan bir peynir çeşididir. Tamamen doğaldır ve içerisinde kimyasal bir maddeye rastlanılmaz.

Benzer Ürünler