Fındıklı Tahin Helvası 830gr
Fındıklı Tahin Helvası 830gr

Fındıklı Tahin Helvası 830gr

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺59,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺46,00(KDV Dahil)

Fındıklı tahin helvası günümüzde çok sık tercih edilen ve tüketilen besinlerden biridir. Genelde kahvaltılarda tüketilir. İçerisinde bol miktarda tahin ve fındık bulunur. Fındık helvaya inanılmaz lezzet verir. Bir çok çeşit türü mevcuttur. Besin değeri açısından oldukça zengindir.

:

 

Fındıklı tahin helvası günümüzde çok sık tercih edilen ve tüketilen besinlerden biridir. Genelde kahvaltılarda tüketilir. İçerisinde bol miktarda tahin ve fındık bulunur. Fındık helvaya inanılmaz lezzet verir. Bir çok çeşit türü mevcuttur. Besin değeri açısından oldukça zengindir. Sağlığa faydalı olduğu ve bu sebeple de düzenli bir şekilde tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından sıklıkla dile getirilir. İçerisinde kırılmış fındık, şeker, tahin, susam yağı, vanilin ve sitrik asit bulunur.  İçerisinde bulunan malzemeler sebebi ile alerji yapma olasılığı vardır. alerji yapma olasılığı olduğu için az miktarda tüketilmelidir. Alerji riski yüksek olan kişiler ise az miktar tüketip denemeli ve herhangi bir alerji ile karşılaştıklarında tüketimlerine ara vermelidir. Kahvaltılarda tercih edilebildiği gibi tatlı yapımlarında veya kek yapımında da kullanılabilir. Saklarken buzdolabında saklanılması önerilir. Çünkü oda sıcaklığında kısa zaman içerisinde bozulur. Saklanılacak yerin güneş görmemesi önemlidir. Güneş gördüğü zaman eriyebilir ve buda fındıklı tahin helvasının daha kısa zaman içerisinde bozulmasına yol açar

Fındıklı tahin helvası fiyatı; satış yapılan yere göre, helvanın gramına göre ve markasına göre farklılık gösterir. Gramı ne kadar fazla ise fiyatı da o kadar yüksek olur. çünkü gramı arttıkça fiyatı da artar. Kaliteli bir markanın fındıklı tahin helvası daha pahalı olur. fakat içerisinde tamamen doğal maddeler vardır. besin değeri açısından inanılmaz zengindir. İçericisinde bol miktarda fındık, tahin, susam tohumu, şeker, mono, yağ asidi, asidik düzenleyici, vanilin yer alır. İçeriside bulunan malzemeler son derece doğal oluğu için ambalajı açılmadığında kolay kolay bozulmaz ve en az 1 sene buzdolabında saklanır. Fakat son kullanma tarihide çok önemlidir. Ambalajı açıldıktan sonra 1-2 hafta içerisinde bozulmaya başlar. Bunun için ambalajı açılınca 1-2 hafta içerisinde tüketilmelidir. Saklanma koşulu ise buzdolabı olmalıdır. Kuru ve serin yerde uzun süre muhafaza edilir. fakat oda sıcaklığında -2 gün içerisine bozulmaya başlar. Oda sıcaklığında erir ve buda helvanın daha kolay bozulmasını sağlar. Özellikle yaz mevsiminde mutlaka buzdolabında saklanmalıdır. Kahvaltılarda, ara öğünlerde, kahvenin yanında ve tatlı yapımında tercih edilebilen muhteşem bir lezzettir.

 

Benzer Ürünler