Ceviz Reçeli
Ceviz Reçeli

Gouda Peyniri

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $8.56(KDV Dahil)
İndirimli : $7.20(KDV Dahil)

Gerçek Gouda lezzetini müşterilerine sunmayı başaran ve tamamen doğal bir üretim sonucu elde edilen Gouda peynirleri, Türkiye'de artık kolay bir şekilde erişilebilir durumdadır. Gouda peynirleri adresinize sorunsuz bir şekilde teslimatı gerçekleştirilecek olan Gouda peynirleri için sizler de Köyde.com’u tercih edebilirsiniz.

:

 

Hafif yağ oranı ve aromatik bir tada sahip olan Gouda peyniri, kaşar peynirinin daha kremalı haline benzer. İnek sütü kullanılarak yapılan Gouda peyniri, yemeklerden tatlılara sandviçlerden taze meyvelere kadar çok geniş bir alanda kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde ve ülkelerde hodo peyniri olarak da adlandırılan peynir, tüm dünyada ünlenmiş ve büyük bir beğeni toplamıştır. 

 

Gouda peyniri hangi ülkenin meşhur peyniridir?

Gouda peyniri özel halk hikayelerine dahi konu almış Hollanda peyniridir. İsmini Hollanda’da bulunan Gouda şehrinden almaktadır ve ilk üretimleri burada yapılmıştır. Özellikle yabancı ülkelerde içkilerin yanında meze olarak kullanılan peynir, meyvelere de çok iyi eşlik eder. Gouda peyniri, Hollanda kaşarı olarak da adlandırılır. Satış öncesinde özel olarak paketlenmesi ise peynirin daha fazla merak edilmesini sağlar.

Gouda peyniri nasıl üretilir?

Yöresel bir peynir olarak Gouda peynirinin üretiminde inek sütü kullanılır ve bölgesel olarak keçi sütünün de tercih edilmesi mümkündür. Olgunlaşma süresine göre iki farklı satış şekli bulunan Gouda peynirinin 6 aydan önce satışa sunulması halinde genç Gouda peyniri olarak adlandırılır ve bu tür daha hafif, aromalıdır. Satış sırasında ise sarı ya da kırmızı balmumu ile kaplanarak özel bir şekilde hazırlanır.

Olgunlaşması 6 aya geçen peynirler ise yaşlı Gouda peyniri olarak adlandırılır ve siyah kaplama ile satışa sunulur. Böylece kişiler damak zevklerine göre hangi peyniri daha çok seviyorsa, satın almadan önce Gouda peynirlerinin rengine göre kolay bir şekilde ayrım yapılabilmektedir. Türkiye'de de pek çok farklı marka tarafından üretimi gerçekleştirilen Gouda peynirinin gerçek lezzetini tadabilmek adına Hollanda'da yapılan üretimler ve markalar tercih edilmelidir. Böylece hem lezzetli hem de sağlıklı bir seçim yapılabilir.

Gouda peyniri nereden alınır?

Gouda peynirini tüketmek isteyen kişiler için ilk tercihlerden bir tanesi köyde.com’dur. Gerçek Gouda lezzetini müşterilerine sunmayı başaran ve tamamen doğal bir üretim sonucu elde edilen Gouda peynirleri, Türkiye'de artık kolay bir şekilde erişilebilir durumdadır. Farklı seçenekleri ile adresinize sorunsuz bir şekilde teslimatı gerçekleştirilecek olan Gouda peynirleri için sizler de Köyde.com’u tercih edebilirsiniz.

 

Benzer Ürünler