Gül Sirkesi
Gül Sirkesi

 

 

Kolonyalardan mutfağa kadar çok geniş bir kullanım alanı bulunan güller, sirke yapımında da tercih edilmektedir. Gül sirkesi, kullanan çoğu kişinin beğenisini kazanırken, farklı kokusu ve aromasıyla birlikte

 

Gül sirkesi faydaları

Fermente gül sirkesi faydaları cilt üzerinde de etkilidir. Kadınların büyük bir bölümü, gül sirkesini doğal bir cilt toniği olarak kullanmaktadır. Vücudun temizlenmesinde hiçbir yan etkisi ve kimyasal madde içermediği için çok etkili bir çözüm olarak dikkat çeken gül sirkesi, cilt bakımında da mevcut etkileriyle tercih edilmektedir. Cilt etkisi kadar sağlık için de faydalı olan organik gül sirkesi, diş etlerinde sorun yaşayan ve güçsüzlük olan kişiler için idealdir. Düzenli olarak gargara yapılması ile birlikte sorunların kısa süre içerisinde ortadan kalkmasını sağlayan sirke, ateş düşürme konusunda ad etkindir. Gül sirkesi, zayıflama üzerindeki etkileriyle de bilinir. Özellikle sabah aç karna su ile birlikte tüketilmesi halinde metabolizmanın hızlı bir şekilde çalışmasını sağlayan sirke, doğru beslenme alışkanlıkları ile birlikte kişilerin kilo vermesinde etkindir. Tüm bunların yanı sıra gül sirkesinin yararları şöyledir;

Baş ağrısı yaşayan kişilerin ilaç tüketmek istemesi halinde beze sürerek baş bölgesine sarılarak kullanıldığında, baş ağrısının geçmesini sağlar.

Yemeklerde ve salatalarda kullanılması halinde hazmı kolaylaştırıcı etkisi bulunan sirke, sindirim üzerindeki destekleriyle yardımcı olur.

Gül sirkesi nasıl yapılır?

Gül sirkesi yapımında lezzetin ve faydalı bir sirkenin elde edilebilmesi adına gül seçimine özen gösterilmelidir. Herhangi bir ilaç kullanılmayan doğal güller kullanılmalıdır. Gül sirkesi yapımı için gül yaprakları tercih edilir. Sıcak içme suyu, bal ve elma sirkesi kullanılmaktadır. Yıkanmadan gül yapraklarının kavanoza konulması gerekir. Üzerin bal, sıcak su ve elma sirkesinin eklenmesi ile birlikte tamamlanacak sirke, bekleme alınmalıdır. 1 ay kadar kavanoz içerisinde bekletilecek sirke, keskin hale geldiğinde tüketilebilir durumdadır. Sirke cam şişe içerisinde buzdolabında saklanmalıdır.

Organik ürünleriyle Türkiye’de büyük bir fark yaratan Köyde.com organik gül sirkesinde de tercih edilen ilk adreslerden birisi. Gül sirkesi fiyatıyla bütçe dostu organik bir seçenek sunan Köyde.com üzerinden hemen sipariş verebilir ve özel bir lezzet ile tanışabilirsiniz.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Gül Sirkesi, Sirkesi,