Gurme Mayıs Kaşarı
Gurme Mayıs Kaşarı

Gurme Mayıs Kars Kaşarı 1000gr

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : $58.53(KDV Dahil)
İndirimli : $51.78(KDV Dahil)

Gurme Mayıs Kars Kaşarı (Kilogram)

Lezzetli ve doğal oluşuyla pek çok kişinin severek tükettiği yöresel kahvaltı çeşitlerinden Kars Kaşarı, yüksek besin değerine sahiptir.

:

Gurme Mayıs Kars Kaşarı (Kilogram)

Lezzetli ve doğal oluşuyla pek çok kişinin severek tükettiği yöresel kahvaltı çeşitlerinden Kars Kaşarı, yüksek besin değerine sahiptir. Kars’ın yüksek yaylalarında yetişen bitkilerden beslenen hayvanların sütünden elde edilen bu peynir, lezzetli oluşunun yanı sıra pek çok faydası da bulunur. 

Ülkemiz, peynir çeşitliliği açısından oldukça zengin olup, neredeyse her yöreye özgü peynir bulunur. Kars ile ünlenen Kars Kaşarı’na lezzet veren durumlardan ilki, elbette ki Kars’ın yüksek rakımlı yaylalarıdır. Sadece bu yaylalarda beslenen ineklerin sütünden elde edilmektedir. Coğrafik özellikler sebebiyle yörede yetişen pek çok bitkinin aromatik lezzetini alan bu peynir, tadı ve besleyici özellikleri ile diğer peynirlerden ayrılır. Namı sadece Türkiye değil dünyaya yayılan Kars Kaşarı, sadece Kars bölgesinde yetişir. Taze kaşarlara göre farkı, üretim sürecinde kendini gösterir. Namı dünyaya yayılan bu özel besin, pek çok işlemden geçerek mayalanır ve ardından ise uzun bir süre dinlendirilir. Yaklaşık olarak 6 ay kadar dinlendirilen peynir, bu süre içerisinde tam lezzetini ve tüketime hazır halini alır. 

Gurme Mayıs Kars Kaşarı Farklı Boyutlarda Sunulur

Hakiki Kars Kaşarı, Kars ilinde üretilmektedir. Yörenin pek çok bitkisiyle beslenen ineklerin sütlerinden yapılan bu besin, bitkilerin aromatik tadını alır. Yöre halkının uzun uğraşlar vermesiyle üretilen Kars Kaşarı, farklı kilolarda satılır. A vitamini, protein, sodyum, potasyum, kalsiyum açısından son derece zengindir. Buna ek olarak bir miktarda da demir barındırır. 25 gramlık Kars kaşarı 75 cl kaloriye sahiptir. Ağır sporlar ile ilgilenenlerin sıklıkla tüketmesi uygun olan Kars Kaşarı ile öğünleri zenginleştirmek mümkündür. Kalsiyum değerinin yüksek olması sayesinde kemik gelişimi açısından da oldukça faydalı olan Kars Kaşarı, her bütçeye uygun şekilde sunulur. Kalabalık aileler için tekerlek şeklinde üretilenler iyi bir seçim olabilir. Gramajı fazla olan bu ürünün yanı sıra kilo şeklinde de alabilirsiniz. Fiyatları değişkenlik gösteren Kars Kaşarı’nı önerildiği şekilde muhafaza edildiğinde sağlıkla tüketilebilir. Yöresel ürünlerle kahvaltı sofralarını zenginleştirmek ve bunun için besin değeri yüksek ürünleri tercih etmek isteyenler için oldukça lezzetli bir tüketim sağlayan Kars Kaşarı, aromatik tadıyla herkes tarafından beğenilir. 

Benzer Ürünler