Gurme Mayıs Kaşarı (Tekerlek)
Gurme Mayıs Kaşarı (Tekerlek)

Gurme Mayıs Kars Kaşarı (Tekerlek) ±12500gr

Fiyat : $449.82(KDV Dahil)


Gurme Mayıs Kars Kaşarı (Tekerlek)

Kahvaltı sofralarında, yemeklerde, bazı tatlılarda ve daha pek çok kullanım alanı olan peynirler, zengin çeşitliliğe sahiptir.

:

Gurme Mayıs Kars Kaşarı (Tekerlek)

Kahvaltı sofralarında, yemeklerde, bazı tatlılarda ve daha pek çok kullanım alanı olan peynirler, zengin çeşitliliğe sahiptir. Özellikle ülkemizde neredeyse her yörenin kendine has peyniri vardır. Kars ile adını duyuran Kars Kaşarı, kendine has yapısı, lezzeti ve saymakla bitmeyecek şekilde olan faydaları ile adını dünyaya duyurur. 

Kars eski kaşarı olarak da adlandırılan Kars Kaşarı, sert şekilde olmasına rağmen kullanım alanı oldukça geniştir. Alışılmış kaşar peynirlerinden farklı oluşu yapım aşamalarının meşakkatli oluşundan geçer. Adını dünyaya duyuran Kars Kaşarı, pek çok işlemden geçerek mayalanır ve dinlendirilmesi ile beraber esas lezzetini alır. Buna ek olarak Kars peynirinin esas özelliklerinden biri de yıllar geçtikçe daha da lezzetli bir hal almasıdır. Üreticiler tarafından gösterilen yoğun çabanın ardından sofralarda yerini alır. Herhangi bir fabrikasyon sürecine girmiyor oluşu, Kars Kaşarını diğer peynirlere göre daha besleyici kılar. 

Lezzeti ve Doğallığıyla Bilinen Kars Kaşarı

Tamamen doğal süreçlerde geçerek hazırlanan Gurma Mayıs Karsa Kaşarı, düzenli halde tüketilmesiyle pek çok faydası gözle görülür şekildedir. Tekerlek kalıplara konularak mayalanmaya bırakılan peynir, 6 aylık bir olgunlaşmanın ardından 13 kilo kadardır. Uzun süre tüketmeye uygun şekilde olan Tekerlek Kars Kaşarı, önerildiği şekilde muhafaza edilmelidir. Tekerlek Kars Kaşarı için uzun saatler uğraşılır. Öncelikle işinin erbabı kişiler tarafından yapım sırasında, tekerlek kalıbına dökülmeden önce uzun bir süre yoğurma işleminden geçer. Besin değeri oldukça yüksek olan Kars tekerlek Kaşarı, diğer peynir türlerinden ayrı olarak satışa sunulur. Binbir çeşit faydası olan bu besin, yuvarlak ve çevresi kararmış şekildedir. Üretimin tamamlanmasının ardından minimum 6 ay boyunca buzhanelerde bir çuval içerisinde muhafaza edilir. Söz konusu bu kaşarı, diğer kaşar peynirlerinden ayıran temel özelliği uzun uğraşlar sonucunda elde edilmesi ve uzun bir bekleme süresinin ardından sofralarda yer almasıdır. A vitamini, potasyum, karbonhidrat, protein, sodyum, kalsiyum ve az miktarda da demir içeren Kars Kaşar peyniri, kahvaltı sofralarının vazgeçilmez yöresel lezzetleri arasında yer alır. İçerisinde katkı maddesi olmaması ve tamamen doğal süreçlerden geçerek hazırlanması sayesinde sağlık açısından pek çok faydası bulunur.

 

Benzer Ürünler