Kakaolu Tahin Helvası 830gr
Kakaolu Tahin Helvası 830gr

Kakaolu Tahin Helvası 830gr

İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺36,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺29,00(KDV Dahil)

Kakaolu tahin helvasının ilerisinde; susam yağı, tahin, kakao tozu, şeker, yağ asitleri, çöven suyu,  sitrik asit, vanilin aroma verici, süt, soya ürünü bulunur. Tamamen doğal bir şekilde yapılır. İçerisinde kimyasal madde barındırmaz. Bu sebeple de eski zamanlardan beridir kullanımı yapılır.

:

 

Kakaolu tahin helvasının ilerisinde; susam yağı, tahin, kakao tozu, şeker, yağ asitleri, çöven suyu,  sitrik asit, vanilin aroma verici, süt, soya ürünü bulunur. Tamamen doğal bir şekilde yapılır. İçerisinde kimyasal madde barındırmaz. Bu sebeple de eski zamanlardan beridir kullanımı yapılır. Özellikle kahvaltılarda tüketilir ve kahvaltıların vazgeçilmezidir. Birçok çeşit tatlısı da mevcuttur. Kullanıldığı tatlılara lezzet katar. Her markanın kendi kakaolu tahin helvası vardır. Fakat içeriği genelde her birinin aynı olmaktadır. Birçok çeşidi olduğu için markasına ve miktarına göre fiyatları da değişiklik gösterir. İçerisinde bulunan susam ve tahin alerjik maddelerdir. Bu sebeple vücuda fazla alındığında alerji yapabilir. Alerji yapmasını engellemek için ölçüsü kaçırılmamalıdır. Kuru ve serin olan yerlerde saklanmalıdır. Çünkü güneş alan ve sıcak olan ortamda çabuk bozulur ve aynı zamanda erir. Bu sebeple buzdolabında saklanması önerilir.

 

Kakaolu tahin helvasının içeriğinde doğal maddeler bulunur. Doğal maddeler yer aldığı için birçok kişinin ilgi odağı olmuştur. Sağlığa faydalı olduğu için ise kahvaltılardan eksik olmaz. İnanılmaz bir lezzeti vardır. İçerisine bir miktar kakao, tahin gibi malzemeler yer alır. Aynı zamanda susam ve susam yağıda içerir. Birçok kişinin damak tadına uygundur. Her markanın kendine özgü kakaolu tahin helvası vardır ve fiyatları da her birinin değişik olmaktadır. Bol miktarda susam yer aldığı için tüketirken dikkatli davranılmalıdır. Çünkü susam alerji yapma ihtimali yüksek olan bir maddedir. Bu sebeple de alerji ihtimali olan kişilerin aşırıya kaçmadan tüketmeleri ve dikkatli davranmaları gerekir. Helva halsizlik ve yoğunluğu giderir ve vücuda enerji verir. Bu sebeple de hem kahvaltılarda hem de ara öğünlerde tercih edilir. Hatta artık kahvenin veya çayın yanına da tercih edilmektedir. Türk mutfağının lezzetli kakaolu tahin helvasının içerisinde kimyasal hiçbir madde bulunmaz. Bu sebeple de insanlar tarafından oldukça sık tercih edilir. Kakolu tahin helvası kolay bir şekilde sıcak eriyebilmektedir. Erir ise daha kısa zaman içinde bozulur. Bu sebeple de mutlaka serin ve kuru yerlerde saklanılması uygundur. Buzdolabında ambalajını açmadan son kullanma tarihine kadar saklayabilirsiniz.

 

Benzer Ürünler