Kekik Yağı
Kekik Yağı

Kekik Yağı

Doğal ve organik ürünleriyle ön plana çıkan Köyde.com'da herhangi bir katkı maddesi olmayan kekik yağı seçenekleriyle bu doğal şifa kaynağının etkilerini elde etmenizi sağlayacak Köyde.com üzerinden hemen siparişinizi verebilirsiniz.

 

Doğal ve çimenlik alanlarda doğal olarak yetişen kekik, Türkiye’nin pek çok bölgesindeki dağlık alanlardan toplanmaktadır. Baharat olarak mutfakta yoğun olarak kendine yer bulan kekik, içeriğindeki vitamin ve mineraller nedeniyle ilaç sanayinde de tercih edilir. Bitki, yağlı bir bitki olduğundan dolayı kekik yağı olarak da kullanılmaktadır.

 

Kekik yağı faydaları nelerdir?

Kekik yağ, yoğun olarak kullanıldığından dolayı kolay bir şekilde temin edilebilir. Ancak doğal olmasına ve içerisinde herhangi bir katkı maddesinin olmadığından emin olunmalıdır. Kekik yağı etkileri şöyledir,

  • Vitamin, magnezyum, demir ve folik asit açısından çok zengindir. Düzenli kullanımıyla vücuttaki vitamin ve mineral eksikliğini giderir.
  • Kalp sağlığına karşı koruma sağlar.
  • Kanser gibi rahatsızlıkların oluşumunda önleyicidir. Hücre yapılarını güçlendirir ve bağışıklığı arttırır. Kanser türlerinde en çok etki yaptığı tür ise kolon kanseridir.
  • İltihaplar üzerindeki etkisi oldukça fazladır. İltihap oluşumunu engellediği gibi oluşan iltihapların tedavisinde de kekik yağı kullanılabilir.
  • Bağışıklı arttırması sayesinde hastalıklara karşı direnci arttırır.

Kekik yağı hangi hastalıklara iyi gelir?

Yararlarının yanı sıra pek çok hastalığa karşı da kekik yağının kullanılması önerilmektedir. Kalp ve kalbe bağlı yaşanan pek çok hastalıkta kekik yağının kullanılması, doğal bir destekleyici etkisi yapar. Yağın etkili olduğu bir diğer hastalık ise dispraksidir. Solunum hastalıkları, göz rahatsızlıkları ve adet kanamalarında da kekik yağı kullanılabilir. Ancak kekik yağının etkili olabilmesi adına düzenli ve önerildiği şekilde kullanılmalıdır.

Kekik yağı nasıl kullanılmalı?

Kekik yağı faydalarının etkili olabilmesi adına kullanımında da bilgili olunmalıdır. Yağ formu vücuda sürülerek kullanılabileceği gibi özellikle hastalıklara karşı etkili olunması istendiğinde içilmesi gerekmektedir. Bir bardak ılık su içerisine 4-5 damla kadar kekik yağının eklenmesi yeterli olmaktadır. Belirli aralıklarla hazırlanacak bu karışım, vücut sağlığına iyi gelmektedir.

Kekik yağı nereden alınır?

Doğal ve organik bir şekilde elde edilecek kekik yağ, hem sağlıklı hem de daha etkilidir. Bu nedenle kekik yağı için Türkiye’de doğal ve organik ürünleriyle ön plana çıkan Köyde.com tercih edilebilir. İçeriğinde herhangi bir katkı maddesi olmayan kekik yağı seçenekleriyle bu doğal şifa kaynağının etkilerini elde etmenizi sağlayacak Köyde.com üzerinden hemen siparişinizi verebilirsiniz.

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Susam, Susam Yağı, Yağı,