Kızılcık Marmelatı 800gr
Kızılcık Marmelatı 800gr

Kızılcık Marmelatı 800gr

İndirim Oranı : %13 İndirim
Fiyat : $33.77(KDV Dahil)
İndirimli : $29.27(KDV Dahil)

Kızılcık marmelatı özelliklede son zamanlarda en fazla tüketilen marmelat çeşitlerinden birisidir. Özellikle kahvaltılarda tercih edilir. Ekşimsi yapısı sebebi ile iştah acıcı özelliği bulunur. Kızılcık diğer ismi ile yaban mersinidir.

:

 

Kızılcık marmelatı özelliklede son zamanlarda en fazla tüketilen marmelat çeşitlerinden birisidir. Özellikle kahvaltılarda tercih edilir. Ekşimsi yapısı sebebi ile iştah acıcı özelliği bulunur. Kızılcık diğer ismi ile yaban mersinidir. Dalından taze bir şekilde toplanan yaban mersinlerinin içerisinde şeker limon eklenerek ezilir ve ardından ise kaynatılır. Kaynama işleminin uzun sürmemesine özellikle dikkat edilir. Bunun sebebi; içerisinde bulunan vitaminlerin yok olmasını önlemektir. Kızılcık marmelatı vitamin ve mineral bakımından zengindir.  Üretimi gerçekleştirilirken içerisine normal şeker eklenmez ve pancar şekeri tercih edilir. İçerisinde kimyasal madde bulunmaz ve sağlığa faydaları vardır.  Bitkisel bir üründür ve birçok kişi tarafından beğenilerek tüketilir. Ebatları çoktur.  250 gram olan ebatına rastlanılacağı gibi 1000 kilo olanı da bulunur genelde cam kavanozlarda olur. Kızılcık marmelatlının ya etki ve zararına rastlanmaz. Fakat yine de yapısı gereği sert bir yapıya sahip olduğu için ölçülü tüketilmelidir.  Saklama şartlarına uyulduğunda son kullanma tarihine kadar bozulmadan muhafaza edilebilir. Bu sebeple de mutlaka saklama koşullarına uygun bir şekilde saklanması tavsiye edilir

 

Kızılcık Marmelatının İçindekiler

Kızılcık marmelatının içindekiler; kızılcık, pancar şekeri, su ve limondur. Son derece doğal olarak üretimi gerçekleştirilir.  Kızılcık meyvesinin üzerine şeker su ve limon suyu eklenerek ezilir daha sonra ise bir süre kaynatmaya bırakılır. Koyu bir kıvamı vardır ve kahvaltılarda sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda tatlı yapımlarında tercih edilir. Tatlılarda kullanıldığında muhteşem bir lezzet verir. Besin değeri açısından çok zengindir. İçerisinde birçok vitamin ve mineral bulundurur. Özelikle muhallebili tatlılarda kullanılır.  Kızılcık marmelatını saklama koşullarına uygun bir şekilde saklarsanız uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Serin, kuru ve güneş görmeyen yerlerde saklanması tavsiye edilir. Serin, güneş görmeyen ve kuru yerlerde saklanıldığında son kullanma tarihine kadar bekleyebilir. Kapağı açıldıktan sonra ise oda sıcaklığında kısa zaman içerisinde bozulabilir. Kapağı açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanması uygundur. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında 5-6 ay kadar muhafaza edilebilir. Fakat oda sıcaklığında kapağı açıldıktan sonra en fazla 1 ay dayanır ve daha sonra bozulmaya başlar. En sağlıklısı buzdolabında saklanmasıdır.