Kuru İncir Reçeli 800gr
Kuru İncir Reçeli 800gr

Kuru İncir Reçeli 800gr

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : $22.51(KDV Dahil)
İndirimli : $18.01(KDV Dahil)

Kuru incir reçeli kahvaltıların başköşesinde yerini alır. Tadı tıpkı balı andırır. Kuru incirlerin kaynatılması ile meydana getirilir. İnanılmaz lezzeti birçok kişi tarafından beğenilir. Besin değeri açısından zengindir ve içerisinde birçok vitamin ve mineral yer alır.

:

 

Kuru incir reçeli kahvaltıların başköşesinde yerini alır. Tadı tıpkı balı andırır. Kuru incirlerin kaynatılması ile meydana getirilir. İnanılmaz lezzeti birçok kişi tarafından beğenilir. Besin değeri açısından zengindir ve içerisinde birçok vitamin ve mineral yer alır. Mevsiminde incirler dalından toplanır ve daha sonra kurutulur. Kuruyan incirlerin içerisine de pancar şekeri eklenerek bir süre kaynamaya bırakılır. Çok fazla kaynatmamaya özen gösterilir. Çünkü çok faza kaynatılır ise içerisinde bulunan vitaminler gidebilir. Saklanma koşullarına uygun bir şekilde saklanıldığında uzun zaman saklanabilir. Serin, kuru ve güneş görmeyen yerlerde saklanması gerekir. Serin, güneş görmeyen ve kuru yerlerde saklanıldığında son kullanma tarihine bozulmadan muhafaza edilir. Kapağı açıldıktan sonra ise oda sıcaklığında kısa zaman içerisinde bozulabilir. Kapağı açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanması tavsiye edilir. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında 4-5 ay kadar muhafaza edilebilir. Fakat oda sıcaklığında kapağı açıldıktan sonra en fazla 1 ay dayanır ve daha sonra küflenmeye başlar. Bu sebeple de buzdolabında saklanması uygun görülür

 

Kuru İncir Reçelinin İçindekiler

Kuru incir reçeli düzenli tüketimde sağlığı olumlu yönde etkiler. İçerisinde birçok vitamine ve minerale rastlamak mümkündür. Kaynatılarak pişirilir ve kıvamı koyu bir yapıya sahiptir.  Kuru incir reçelinin içindekiler; kuru incir, pancar şekeri ve sudur. Kaynatılarak kuru incir reçeli elde edilir. Çok fazla kaynamamasına özen gösterilir. Çünkü çok fazla kaynatılır ise içerisinde bulunan vitamin ve mineraller kısa zaman içerisinden yok olabilir. Tamamen doğal bir şekilde yapılır. İçerisinde hiçbir kimyasal maddeye rastlanmaz. %80 oranında içerisinde kuru incir bulunur. Saklama koşullarına uygun bir şekilde saklarsanız uzun süre muhafaza edebilirsiniz. Serin, kuru ve güneş görmeyen yerlerde saklanması tavsiye edilir. Serin, güneş görmeyen ve kuru yerlerde saklanıldığında son kullanma tarihine kadar bekleyebilir. Kapağı açıldıktan sonra ise oda sıcaklığında kısa zaman içerisinde bozulabilir. Kapağı açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanması uygundur. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında 5-6 ay kadar muhafaza edilebilir. Fakat oda sıcaklığında kapağı açıldıktan sonra en fazla 1 ay dayanır ve daha sonra bozulmaya başlar. En sağlıklısı buzdolabında saklanmasıdır.


Benzer Ürünler