Kuşburnu Marmelatı 750gr
Kuşburnu Marmelatı 750gr

Kuşburnu Marmelatı 750gr

İndirim Oranı : %14 İndirim
Fiyat : ₺35,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺30,00(KDV Dahil)

Kuşburnu marmelatı kahvaltılara çok sıklıkla tüketilir. Ekşimsi bir yapıya sahiptir ve bu sebeple de iştahın açılmasına sebep olur. İçerisinde bol miktarda c vitamini vardır ve bu sebeple de bağışıklık sistemini güçlendirir.

:

Kuşburnu marmelatı kahvaltılara çok sıklıkla tüketilir. Ekşimsi bir yapıya sahiptir ve bu sebeple de iştahın açılmasına sebep olur. İçerisinde bol miktarda c vitamini vardır ve bu sebeple de bağışıklık sistemini güçlendirir. Kuşburnu; dalından mevsiminde toplanır ve içerisine pancar şekeri eklenerek kaynatılır. Ardından ezilir ve püre kıvamına getirilerek tekrardan kaynatılır. Lezzetli bir yapıya sahiptir. Ekşimdi ve aynı zamanda tatlımsıdır. İçerisinde % 80 oranında kuşburnu meyvesi bulunur. Besin değeri açısından zengindir. Kaynama aşaması yüksek ısı ile yapılmaz. Bunun sebebi içerisinde bulunan vitamin ve minerallerin kaybolmasını engellemektir. Kuşburnu marmelatını birçok yerde bulmak mümkündür. Eşitli markaları ve aynı zamanda çeşitli miktarları vardır. Miktarına göre fiyatları da değişiklik gösterir. Miktar artar ise fiyatta da yükselme meydana gelecektir. Saklanma koşullarına uygun bir şekilde saklanır ise kuzun süre bozulmadan tüketebilirsiniz. İçerisin de kimyasal maddeye rastlanmaz ve tamamen doğal bir şekilde elde edilir

Kulburnu Marmelatının İçindekiler

Kuşburnu marmelatı kahvaltılarda tüketildiği gibi aynı zamanda tatlı yapımlarında da tercih edilir. Ekşimsi bir yapısı olduğu için sütlü tatlılara çok yakışır. Sos olarak kullanılabilir. İçerisin de birçok vitamin ve mineral bulunur. Besin değeri açısından zengin olduğu için sağlığı olumlu bir şekilde etkiler. Tamamen bitkiseldir. Yapım aşamasında dikkatli davranılır. Kuşburnu marmelatının içindekiler; kuşburnu şeker ve sudur. Çok fazla kaynatılmamaya ve vitaminlerini yok etmemeye dikkat edilir. Kuşburnunun içerisine şeker pancarı ve su eklenerek kaynama işlemlerine başlanır. Saklama koşuluna uyulması gerekir. saklama koşullarına uygun bir şekilde saklanırsa uzun süre bozulmadan durabilir.. Serin, kuru ve güneş görmeyen yerlerde saklanması uzmanlar tarafında tavsiye edilir. Serin, güneş görmeyen ve kuru yerlerde saklanıldığında son kullanma tarihine kadar bozulmadan kalabilir Kapağı açıldıktan sonra ise oda sıcaklığında kısa zaman içerisinde bozulabilir. Bozulmaya başladığını kokusundan, tadından ve aynı zamanda görüntüsünden anlamanız mümkündür. Kapağı açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında saklanması uygundur. Kapağı açıldıktan sonra buzdolabında 5-6 ay kadar muhafaza edilebilir. Fakat oda sıcaklığında kapağı açıldıktan sonra en fazla 1 ay dayanır ve daha sonra bozulmaya başlar. En sağlıklısı buzdolabında muhafaza edilmesidir.

Benzer Ürünler