Lavanta Yağı
Lavanta Yağı

Lavanta Yağı

Lavanta yağı için Türkiye’deki en iyi ve doğal seçeneklerden birisi olan Köyde.com aracılığı ile kolay bir şekilde yağ temin edilebilir.

 

 

Lavanta bitkisinin özünde bulunan yağların çıkarılması ile elde edilen lavanta yağı, tarihsel süreçte de en yaygın kullanılan yağlardan birisidir. Bitki özlü olması sayesine vücut için herhangi bir riski olmayan yağ, cilt tedavisinden farklı sağlık sorunlarına kadar pek çok farklı alanda kullanılabilir.

 

Lavanta yağı faydaları nelerdir?

Bitkisel yağ olan lavanta yağı, stres ve anksiyete karşısında ektilidir. Hoş bir kokuya sahip olması sayesinde yaşam alanlarında buhurdanlıkta kullanılabilecek lavanta yağı, böylece depresyon, migren, baş ağrısı, gerginlik gibi strese bağlı pek çok sorunu giderir. Üstelik uyku problemi gibi sorunları yaşayan kişilerin de lavanta yağını kullanması önerilir.

Lavanta yağının faydalarından birisi de ağrılara karşı gösterdiği etkidir. Bacak, kol ya da vücudun diğer bölgelerindeki ağrılarda kullanılabilecek olan yağ, sade bir şekilde ağrının olduğu bölgeye sürülebilir. Cilt sorunlarında tedavi edici etkisi olması nedeniyle bakım kürlerinin de vazgeçilmez ürünlerinden birisi lavanta yağıdır.

Belirtilen etkilerin dışında cildi dezenfekte etme, akneyi önleme, kan dolaşımını artırma ve solunum problemlerinde yağ oldukça etkilidir.

Yastığa lavanta yağı damlatmak etkili mi?

Özellikle küçük yaşlardaki çocuklar için en etkili kullanımı yastığa birkaç damla yağ damlatmaktır. Çocukların daha iyi ve sakin bir şekilde uyumasını sağlayan yağ, büyüklerde de etkilidir. Sağladığı yararlar ve etkiler nedeniyle aromaterapi gibi farklı sektör ve alanlarda kullanılmaktadır. Ferahlatıcı bir etkisi olduğundan dolayı yüz temizliğinde de kullanılması önerilir. Düzenli bir şekilde kullanılması halinde cildin daha yumuşak olmasını ve taze görünmesini sağlar. Vücut için herhangi bir zararı olmadığından dolayı da düzenli olarak kullanılabilir.

Lavanta yağı nereden alınır?

Lavanta yağı için seçenekler oldukça fazladır. Ancak herhangi bir katkı maddesi, kimyasal bulunmayan yağlar tercih edilerek lavanta yağı etkisi de arttırılmaktadır. Lavanta yağı için Türkiye’deki en iyi ve doğal seçeneklerden birisi olan Köyde.com aracılığı ile kolay bir şekilde yağ temin edilebilir. Türkiye’de doğalın ve organik ürünlerin adresi olan Köyde.com sunmuş olduğu özel lezzetlerin yanı sıra doğal ve organik yağlarıyla da dikkat çekmektedir.ihtiyaç duyduğunuz anda hemen sipariş verebilir ve lavanta yağının mucizelerine siz de tanıklık edebilirsiniz.

 

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Susam, Susam Yağı, Yağı,