Lor Peyniri
Lor Peyniri

Lor Peyniri

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $8.56(KDV Dahil)
İndirimli : $7.20(KDV Dahil)

Uygun fiyiatlarla tamamen doğal Lor Peyniri Köyde.com adresinden hemen siparişinizi vererek gerçek lor peynirinin tadına bakabilirsiniz. 

:

 

Kahvaltılarda sıklıkla yer bulan lor peyniri yumuşak kıvamı ile tüketimde de kolaylık sunmaktadır. Özel bir üretim süreci olan lor peyniri, pek çok farklı örnekler olsa da kokusu, kıvamı ve lezzeti ile ayırt edilebilir. 

Lor peynirinin faydaları neler?

Oldukça lezzetli olan lor peyniri; potasyum, kalsiyum, protein ve vitaminler yönünden çok zengindir. En yüksek protein oranına sahip olan lor peyniri, bu özelliği nedeniyle protein desteği almak isteyen herkes tarafından tüketilebilir. Özellikle sporcular ve diyet yapan kişiler tarafından tercih edilen peynir, önerilen olanlarda tüketilirse, herhangi bir sağlık sorunu yaşanmasını önleyecek ve lor peynirinin faydalarını da vücuda sunacaktır. 

Çökelek ve lor aynı mı?

Lor peyniri ile ilgili en çok karıştırılan konulardan bir tanesi de çökelek ile benzetilmesidir. “Çökelek ve lor aynı mı?” gibi pek çok farklı soru işareti yaratan bu durum aslında tamamen benzerlikten kaynaklanır. Lor, özel bir üretim sonucu oluşan peynir türüdür ve peynirin alt suyunun değerlendirilmesi ile birlikte üretilir. Çökelek ise sütün kesilmesi ya da süt kullanılarak yapılan lor benzeri bir üründür. Çökelek daha çok kırsal bölgelerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Görünüm açısından benzer olsa da hem lezzet hem de besin değerleri söz konusu olduğunda çökelek ve lor arasında çok ciddi bir fark vardır.

Lor peyniri yapım aşamaları nelerdir?

Lor peyniri yapımında gerçek peynir altı suyuna ihtiyaç vardır. Evdeki üretimlerde bu nedenle peynir altı suyunun temin edilmesi ve lor peyniri yapımında kullanılması gerekmektedir. Peynir altı suyunun ısıtılması sonucunda pıhtılaşması ile birlikte oluşan topaklar, süzüldükten sonra lor peyniri üretilmektedir. Lor peynir, peynir üretiminde kullanılan yağlar nedeniyle bir miktar yağ da içermektedir. Üretimi sırasında tuzlu ve tuzsuz olmak üzere iki farklı çeşidi bulunan lor peyniri; böbrek, tuz ve kolesterol gibi rahatsızlıkları bulunan kişiler tarafından da tüketilebilir.

Lor peyniri nereden alınır?

Gerçek lor peyniri ile tanışmak isteyenler, Türkiye'nin doğal adresi olan Köyde.com’u tercih edebilir. Farklı gramajlarda özel olarak hazırlanarak paketlenen lor peyniri Türkiye'nin her bir noktasına güvenli şekilde gönderilmektedir. Uygun fiyiatlarla tamamen doğal Lor Peyniri Köyde.com adresinden hemen siparişinizi vererek gerçek lor peynirinin tadına bakabilirsiniz. 

 

 

Benzer Ürünler