Manuka Balı
Manuka Balı

Manuka Balı

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $8.56(KDV Dahil)
İndirimli : $7.20(KDV Dahil)

:

 

Manuka balı, adını üretimde tercih edilen çiçeklerden almaktadır. Manuka balı üretiminde sadece manuka çiçekleri kullanılmaktadır. Bu nedenle de üretilen bal, manuka balı olarak adlandırılır. Manuka çiçekleri ve balı, Türkiye’de son yıllarda dikkat çeken ve tercih edilmeye başlanan ballardandır. Manuka çiçeklerinin ana vatanı Yeni Zelanda’dır. Bölgede doğal yollar ile üreyen ve geniş bir alan sahip olan çiçekler, bal üretimi için de ülkenin elverişli olmasını sağlamaktadır. Bölgede üretilen ve dünyanın pek çok noktasına ihraç edilen bal, Türkiye’de de satın alınabilir durumdadır.

 

Manuka balının farkı ne?

Manuka balı, çiçeğin sunmuş olduğu tüm faydaları içerir. Bal olarak üretilmesi sayesinde etkileri çok daha yoğun olan manuka balını düzenli bir şekilde tüketmek gerekir. Ancak üretimi kısıtlı olduğundan dolayı fiyat olarak yüksek olan bal, doğru ve güvenilir adreslerden temin edilmelidir. Balın diğer ballara göre eşsiz olmasının en önemli nedeni MGO oranıdır. Standart ballarda 5 miligram MGO bulunurken, manuka balında bu oran minimum 300 maksimum ise 700 miligramdır. Bu nedenle tek bir kaşık ile birlikte manuka balının normal ballara göre 60 ile 140 kat daha fazla etki sunar. 

Manuka balının faydaları ne?

Manuka çok etkili olduğundan dolayı küçük ölçeklerde tüketilmesi bile, vücutta etki göstermektedir. Balın sindirim sistemi üzerinde doğrudan bir etkisi vardır. Reflü gibi sağlık sorunu yaşayan kişiler için mucizevi bir etki gösteren Manuka balı, düzenli kullanımı ile birlikte reflü gibi rahatsızlıkların giderilmesini sağlar. Diş sağlığı üzerinde de etkili olan bal, diş plaklarının temizlenmesini ve diş kanamalarının azalmasını sağlar. Tüm bu etkilerin yanı sıra Manuka balı; akne, egzama, yanık,  alerji, iltihap, uykusuzluk, enfeksiyon tedavisi, böcek ısırığı ve arı sokması gibi durumlara ve rahatsızlıklara karşı etki gösterir.

Manuka balı nereden alınır?

Manuka balının bu eşsiz etkilerini elde etmek isteyen kişiler için doğru ve güvenilir adresler üzerinden alışveriş yapılması önerilir. Türkiye’de bu alanın öncü adresi Köyde.com’u tercih ederek gerçek Manuka balını temin edebilirsiniz. Sınırlı üretime sahip bal için özel olarak tedariklerin yapıldığı Köyde.com sayesinde Yeni Zelanda’dan gelen bu eşsiz lezzet ile siz de tanışabilirsiniz

Benzer Ürünler