Mascarpone Peyniri
Mascarpone Peyniri

Mascarpone Peyniri

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $8.56(KDV Dahil)
İndirimli : $7.20(KDV Dahil)

:

 

Labne peyniri ile benzeyen ve bu nedenle sıklıkla karşılaştırılan Mascarpone peyniri, Dünya mutfağında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Mascarpone peyniri nedir, hangi ülkenindir?

Yaklaşık 16. yüzyılda ilk defa üretimi yapılan ve büyük bir beğeni kazanan Mascarpone peyniri, İtalya'dan ünlenerek tüm dünyaya yayılmıştır. Dünya mutfağında en çok kullanılan peynir türlerinden birisi olan Mascarpone peyniri, krema kıvamında olması sayesinde oldukça esnek kullanıma sahiptir. Yemeklerden tatlılara, hamur işlerinden kuru pastalara kadar pek çok farklı yiyecekte kullanılır. Özellikle tiramisu yapımında tatlıya gerçek tadını veren ürün Mascarpone peyniridir.

Mascarpone ve labne aynı mı?

Mascarpone peyniri ve labne 2 farklı üründür ve aynı değildir. Labne peyniri yoğurt ve tuz ile üretilirken Mascarpone peyniri çok düşük bir tuz oranına sahiptir. Aynı zamanda Mascarpone peyniri manda ve inek sütü ile yapılmaktadır. Bu nedenle kıvam ve görünüm olarak Mascarpone peyniri ile labne aynı olarak görülse de lezzet ve besin değerleri birbirinden tamamen farklıdır.

Mascarpone helal mi?

İtalyan bir peynir olması nedeniyle Mascarpone hakkında en çok merak edilen detaylardan birisi de helal olup olmadığıdır. Üretimlerde manda ve inek sütü kullanılır ve katkı maddesi bulunmaz. Bu bakımdan İslamiyet için sakıncalı herhangi bir içeriği bulunmayan Mascarpone peyniri güvenle tüketilebilir.

Mascarpone peynirinin özellikleri nelerdir?

Tiramisu ve cheesecake gibi tatlılar söz konusu olduğunda Türkiye'de de öncelikli olarak tercih edilen peynir türü Mascarpone peyniridir. Rengi sarıya yakın olan peynir, krema ile büyük bir benzerlik gösterir. Olgunlaşma ya da fermantasyon süresi bulunmayan bu peynir ne kadar taze ise o kadar lezzetlidir. Bu nedenle kısa süre içerisinde tüketilmesi önerilmektedir. Özellikle paket ile satın alındığında açılan paketin mümkün olduğunca kısa süre içerisinde tüketilmesi hem sağlık hem de gerçek lezzet için önerilmektedir. Yağ oranı yüksek olan peynir türünde pH değeri de diğer peynirlere göre yüksektir. Tüm bu özellikleri Mascarpone peynirinin diğer peynirlere göre farklı olmasını ve ayırt edilmesini sağlar.

Mascarpone Peynirin nereden alınır?

Mascarpone peynirini satın almak ve gerçek peynir lezzeti ile tanışmak isteyenler Köyde.com’da farklı gramajlar ile satışa sunulan Mascarpone peynirlerini deneyebilir. Doğal ve organik bir şekilde üretilen Mascarpone peynirlerini kendine özgü bölgesinden temin ederek satışa hazır hale getiren Köyde.com diğer tüm ürünlerinde olduğu gibi güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Soğuk zincir bozulmadan Türkiye'nin dört bir yanına gönderilebilecek olan Mascarpone peynirleri ile yemeklerinizi ve tatlılarınızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

 

Benzer Ürünler