Rize Yayla Tereyağı
Rize Yayla Tereyağı

Rize Kolot Peyniri

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $42.78(KDV Dahil)
İndirimli : $36.02(KDV Dahil)

Mıhlama gibi pek çok lezzetin ana kaynağı olan kolot peynirinde pek çok özel kriter vardır ve bu kriterlere uyularak yıllardan beri kolot peynirinde aynı lezzet yakalanabilmektedir.

:

 

Kolot peyniri denildiğinde akla ilk gelen bölge olan Rize, geleneksel olarak yapılan üretimleriyle Türkiye genelinde ilgi görmektedir. Mıhlama gibi pek çok lezzetin ana kaynağı olan kolot peynirinde pek çok özel kriter vardır ve bu kriterlere uyularak yıllardan beri kolot peynirinde aynı lezzet yakalanabilmektedir.

Rize kolot peyniri nasıl yapılır?

Rize köy kolot peyniri gibi bölgede farklı isimlerle de adlandırılan Rize kolot peyniri, yüksek besin değerlerine sahiptir. Yüksek oranda süt kullanılan bu peynirde bölgede doğal hayvancılık yöntemleriyle elde edilen sütler kullanılmaktadır. Böylece kolot peyniri için besleyiciliği oldukça yüksektir. Rize’deki yüksek rakımlı ovalarda beslenen hayvan sütleri sayesinde kolot peyniri içerisinde yüksek kalsiyum içerir. Aynı zamanda kalp ve damar sağlığının korunması, bağışıklık sisteminin güçlenmesi gibi pek çok konuda etkili olan peynir, Türkiye’de üretilen ve tüketilebilecek en iyi peynir çeşitlerinden birisidir.  Üretiminde kaymaklar alınarak, peynir mayası eklenir. Bunun dışında herhangi bir katkı maddesi kullanılmayan peynir, peynir torbalarında dinlendirilir ve süzdürülür. Karanlık ve serin yerlerde olgunlaşması beklenen peynir, tüketim için hazır hale geldiğinde satışa sunulmaktadır.

Mıhlama yapmak için hangi peynir kullanılır?

Karadeniz ve özellikle Rize ve Trabzon gibi illerde ön plana çıkan lezzetlerden birisi olan mıhlama yapmak isteyenler de yine Rize kolot peyniri satın almalıdır. Türkiye’nin her bir yerinde meşhur olan bu lezzet, özellikle has kolot peyniri ile lezzet ve kıvam alabilmektedir. Kullanıldığı peynirden lezzetini alan mıhlama için özellikle yeni lezzetle tanışanlar için “Mıhlama yapmak için hangi peynir kullanılır?” soruları akıllara gelmektedir. Mıhlamada yöresel lezzeti yakalamak isteyenlerin tercihi doğal ve organik Rize kolot peyniri olmalıdır.

Rize kolot peyniri nereden alınır?

Rize kolot peyniri, farklı bölgelerde de üretilse de Rize’deki gerçek üretimlerin yerini tutmamaktadır. Bu nedenle gerçek ve orijinal lezzeti satın almak isteyenlerin tercih edeceği adresleri doğru belirlemesi gerekir. Türkiye2de bu alanda ön plana çıkan Köyde.com, doğal ve organik Rize kolot peyniriyle da güvenilir bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Bu bakımdan Rize kolot peyniri almak istediğinizde Köyde.com’a giriş yaparak hemen satın alabilirsiniz. Farklı gramaj seçenekleriyle ihtiyaca uygun bir şekilde satın alabileceğiniz kolot peyniri için hemen sipariş verebilirsiniz.

 

 

Benzer Ürünler