Sade Tahin Helvası	400gr
Sade Tahin Helvası	400gr

Sade Tahin Helvası 400gr

İndirim Oranı : %36 İndirim
Fiyat : ₺25,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺16,00(KDV Dahil)

Sade tahin helvasının içerisinde hiçbir kimyasal maddeye rastlanmaz ve tamamen doğal bir şekilde üretimi gerçekleştirilir. Genelde kahvaltılarda tercih edilir fakat ara öğünlerde de tüketimi yapılabilir. Türk kültürünün bir parçasıdır ve bir çok kişi tarafından sevilerek tüketilir. 

:

 

Sade tahin helvasının içerisinde hiçbir kimyasal maddeye rastlanmaz ve tamamen doğal bir şekilde üretimi gerçekleştirilir. Genelde kahvaltılarda tercih edilir fakat ara öğünlerde de tüketimi yapılabilir. Türk kültürünün bir parçasıdır ve bir çok kişi tarafından sevilerek tüketilir.  İçerisinde bol miktarda tahin bulunur ve tahin inanılmaz bir lezzet katar. Tahinin yanı sıra içerisinde aynı zamanda; süt, glüten, soya ürünü ve susam ürünü bulunur. Alındığında ambalajını açmadan üzerinde bulunan tarihe göre saklanır. Fakat ambalajı açıldıktan 2 hafta içerisinde tüketilmesi gerekir. İçerisinde susam yağı olduğu için hassas bünyeler tarafından çok fazla tüketilir ise alerji yapma olasılığı vardır. bu sebeple de fazla oranda tüketilmemesi gerekir. Fiyatları markasına ve miktarına göre değişiklik gösterir. Bir çok çeşidi mevcuttur.

Sade tahin helvasında bulunan malzemeler; şeker, tahin, çöven kökü ekstresidir.  Tok tutucu özelliği olduğu bilinir.  Geleneksel bir lezzettir. Bir çok kişi tarafından tüketilir. Kahvaltıların vazgeçilmezidir. Tamamen doğal bir şekilde elde edilir ve içerisinde kimyasal maddeye rastlanmaz. İçerisinde bol miktarda sağlığa faydaları bulunan malzeme bulunduğu için düzenli bir şekilde tüketiminin yapılması insan sağlığını olumlu yönde etkiler. Sabahları kahvaltılarda veya ara öğünlerde tüketildiği gibi; kahvelerin veya çayların yanına da eşlik eder. Sade tahin helvası ile yapılan bir çok tatlı türü mevcuttur. Tatlı yapımlarında kullanıldığında inanılmaz lezzet katar.

Tahin helvasının geçmişi uzun senelere dayanır ve ülkemizde çok sık tüketilir.  Osmanlı döneminde tahin helvası tatlı niyetine tüketilmekteydi. Fakat günümüzde ise genelde kahvaltılarda tüketilmeye başlanılmıştır. İçerisinde hiçbir kimyasal maddeye rastlanmaması ve doğal olması ile tercih edilir. içerisine sadece tahin, şeker, çöven kökü bulunur. Bunlarında sağlığa zararı olmaz ve tamamen doğal yapılı malzemelerdir. Tahin helvasının içerisinde; demir, kalsiyum, yağ, protein ve karbonhidrat bulunur.  Uzun süre paketi açılmadan buzdolabında saklanabilir. Fakat paketi açılır ise iki hafta içerisinde tüketilebilir. İki hafta içerisinde tüketilmeyen tahin helvası tamamen doğal içerikli olduğu için bozulmaya başlar aynı zamanda saklanılacak ortam asla güneş alan bir yer olmamalı ve serin bir yapıya sahip olmalıdır.

 

Benzer Ürünler