Soğuk Sıkım Gurme Zeytinyağı 1000ml
Soğuk Sıkım Gurme Zeytinyağı 1000ml

Soğuk Sıkım Gurme Zeytinyağı 1000ml

İndirim Oranı : %12 İndirim
Fiyat : $72.04(KDV Dahil)
İndirimli : $63.04(KDV Dahil)

 

:

Ege’nin verimli topraklarında yetişen zeytinlerle yapılan Gurme natürel sızma zeytinyağı, 1 kilogram ve 500 gramlık özel şişelerinde Köyde.com’da satışta!

Türkiye’de zeytinyağı denildiğinde akla ilk gelen merkez Kuzey Ege. Doğal ve organik ürünlerin yer aldığı Köyde.com’da zeytinyağında da artık doğalı ve zeytinyağının en has lezzetini bulabilirsiniz. Erkan hasat, soğuk sıkım sızma zeytinyağı, size bugüne kadar tatmadığınız kalitede bir tat sunuyor. Doğal yollar ile üretilen ve zeytin dışında hiçbir katkı maddesinin bulunmadığı yağlar, E vitamini, Omega-3, omage-6 ve polifenoller açısından çok zengin. Sağlıklı yağ tüketmek isteyenler için ilk seçenek olan zeytinyağı, yemeklerden kahvaltılara kadar her alanda kullanılabilir ve Köyde.com kalitesi ile güvenle tüketilebilir. Çocuklardan yetişkinlere kadar herkes için sağlık açısından ciddi katkıları bulunan zeytinyağlarıyla evinizde bu özel formüle mutlaka siz de yer vermelisiniz.

Kuzey Ege’nin verimli topraklarında yetişen ve erken hasat döneminde toplanan zeytinlerle üretilen zeytinyağlarında, üretim aşamasından itibaren kontrollü bir tarım stratejisi mevcut. İlaçlardan, kimyasallardan uzak bir şekilde geleneksel yöntemlerle yetiştirilen zeytin, aynı itina ile işlenerek tüketime hazır hale getiriliyor. Hormonsuz, ilaçsız zeytinlerden elde edilen zeytinyağı ise tadan herkesi kendine hayran bırakıyor. Kokusu, rengi ve lezzeti ile bir zeytinyağından beklenen tüm özellikleri sergileyen Gurme Natürel Sızma Zeytinyağı, Köyde.com titizliği ile bir araya geldiğinde, enfes bir seçenek haline geliyor. Üstelik yağın erken hasat, soğuk sıkım olması diğer tüm zeytinyağlarına göre de daha az kaloriye sahip olmasını sağlayarak lezzette ve sağlıklı olma konusunda onu ön plana çıkarıyor.

 

Soğuk Sıkım Neden Önemli?

Zeytinyağı üretiminde tercih edilen yöntemlerden sadece birisi olan soğuk sıkım, yağın sızması ile birlikte elde edilir. Bu yöntemde, erken hasat en önemli bölüm olurken, zeytinler yere düşmeden yeşil olarak toplanır. Ardından çekirdekleri ile birlikte öğütülerek hasır özel çuvallarda ezilir. Bu sırada ise kullanılan suyun sıcaklığı 27 dereceden daha yüksek olamaz. Böylece soğuk sıkım için şartlar uygun olarak, zeytinyağı bu özel yöntem ile elde edilir. Geleneksel bir yöntem olarak yüzyıllardan beri uygulanan bu teknik, aynı zamanda toplanan zeytinlerin hemen işlenmesini de gerektirmektedir. Bu sayede farklı bölgelerden zeytinlerin toplanarak yağ üretiminde kullanılması söz konusu değildir. Tek bir bölgeden, tek tip zeytin ile yapılan üretim, zeytinyağında lezzeti ve kaliteyi de arttırmaktadır.

Soğuk sıkımın bilinmeyen bir diğer avantajı ise yağın değerini korumasıdır. 27 derecenin üzerine çıkan her bir yağ, zeytinyağı özelliklerini kaybeder ve sağlık açısından sıradan bir yağ durumuna gelir. Ancak üretimde 27 derecenin maksimum olması, yağın değerlerinin korunması adına da önemlidir. Bu nedenle zeytinin üretilmesinden yağın çıkarılmasına kadar her aşamada uzmanların yer aldığı Gurme Natürel Sızma Zeytinyağı’nda lezzet, tat ve koku her zaman aynı kalitededir. Köyde.com, özel olarak belirlenen bölgelerdeki zeytin üretimlerinden özel olarak üretim yaptığı zeytinyağları ile soğuk sıkım lezzetini evlerinize ve sofralarınıza getiriyor.

Erken Hasat Lezzetiyle Tanışın

Soğuk sıkım ile birlikte Köyde.com zeytinyağlarında erken hasat zeytinler kullanılır. Genellikle Ekim ve Kasım aylarında toplanan zeytinler, yeşil haldeyken asit ve oksidiyon oranında en alt seviyelerdedir. Buna karşın antioksidan özelliği ise üst seviyededir. Toplanan erken hasat zeytinler, 4 saatlik bir süre içerisinde işlenmek zorundadır. Hem maliyet, hem yağın az çıkması hem de zahmetli olması nedeniyle soğuk sıkım erken hasat zeytinyağı üretimi çok fazla yapılamaz. Ancak gerçek zeytinyağı tüketmek isteyenler için bu kriter hiçbir zaman değişmez. Bu nedenle köyde.com özel üretim ile sunduğu enfes zeytinyağları ile bu kriterlerden ödün vermeyenlere farklı ve en has zeytinyağı seçeneğini sunuyor.

Gurme Zeytinyağı

Köyde.com zeytinyağı aynı zamanda gurme zeytinyağıdır. Maliyetli bir teknik kullanılan bu yöntemde olgunlaşmış siyah zeytinlere göre daha az yağ çıkarılır. Ancak gerçek zeytinyağı lezzetine ulaşmak için en ideal zamanda ve ideal tekniklerle yapılan üretimlerde, gerçek zeytinyağı lezzeti ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de gurmeler tarafından en çok tercih edilen zeytinyağı türü, gurme natürel sızma zeytinyağı olmaktadır. Bu nedenle gerçek lezzet, sağlıklı bir yağ tüketiminde, Türkiye’deki ilk seçenek ve adres köyde.com’dur.

Köyde.com’dan alacağınız her üründe içiniz rahat olsun!

Türkiye’nin dört bir yanından en özel ve yöresel ürünleri online ticaret ile ulaştıran Köyde.com doğallık ve organik ürün konusunda Türkiye’de büyük bir kolaylık sağlıyor. Karadeniz Bölgesi’nden Ege kıyılarına kadar Türkiye’deki her özel ürünü, o bölgeden alan ve doğallıktan hiçbir zaman taviz vermeyen Köyde.com ile zeytinyağında da vazgeçemeyeceğiniz bir lezzet sizi bekliyor. İsterseniz 500 gram, isterseniz de 1 kilogram… Siz nasıl arzu ederseniz, gurme natürel sızma zeytinyağını hemen sepetinize ekleyerek satın alabilirsiniz. Zeytinyağının değerlerini koruması adına özel cam şişelerde saklanır. Evinize kadar güneşten, yüksek ısıdan korunarak ulaştırılan zeytinyağları, böylece kapağını açtığınız andan itibaren enfes kokusunu size kadar taşır. Her bir yemekte, salatada ya da kahvaltılarda sofralarınızı taçlandıracak olan bu yağ, bundan sonraki süreçte de her zaman tercih edecek, özel ambalajı ile evinize kadar ulaştırılacak olan ürünü, ilk tadımınızdan itibaren çok seveceksiniz. Köyde.com’dan alacağınız her üründe içiniz rahat olsun! 

com’da bütçe dostu fiyatlar ile ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Karadeniz Bölgesi'ndeki en özel üretimleri sizler için hazırlayarak sunan doğalın adresi böylece yöresel lezzetlere ulaşmanızı da kolaylaştırıyor.

Türkiye’nin en trend yağı: Tereyağı gurme

Tereyağı gurme, bölgenin doğal beslenen ineklerinden elde edilen sütler ile yapılırken yapımında da hiçbir kimyasal madde kullanılmıyor. Tamamen sütün yayık makinesinde işlenerek yağ haline getirilmesi ile birlikte üretim tamamlanıyor. Kokusu, rengi ve tadı ile birlikte doğallığını her bir detayı ile sizlere gösterecek olan tereyağı gurme böylece içiniz rahat bir şekilde tüketebileceğiniz bir besin maddesi olacak.

Özellikle çocukların kaliteli ve sağlıklı yağ tüketiminde tercih edilmesi gereken tereyağı, güne başlangıç aşaması ile birlikte sağlıklı bir beslenme imkanı sunuyor. Satın alacağınız 1000 gramlık paketi 0 ile 4 derece arasında saklamanız, ilk günkü tazeliğini koruması için yeterli. Bir aya kadar taze bir şekilde tüketebileceğiniz tereyağı, yemeklerinize lezzet katacak. Fabrikasyon üretimlerde süt kreması gibi farklı katkı maddeleri ile üretilen tereyağları, sağlıklı olmak isteyenler için en büyük risklerden bir tanesi. Tadıyla, kokusuyla, lezzeti ile kolay bir şekilde doğal ve organik tereyağını ayırt etme imkanınız olduğundan dolayı Köyde.com üzerinden satın alacağınız tereyağı, kısa süre içerisinde favoriniz haline gelecek.

1000 gramlık paketi özel bir şekilde evinize ulaştırılacak tereyağında erime gibi hiçbir risk de bulunmuyor. Hemen doğal yöresinde yapılan tereyağı gurmeyi inceleyerek sepetinize ekleyebilir ve siparişinizi siz de verebilirsiniz. Türkiye’nin yöresel lezzetleri doğal ve organik ayrıcalığı ile Köyde.com’da.

 

 

Benzer Ürünler