Susam Yağı
Susam Yağı

Susam Yağı

Doğal ve organik susamlar kullanılarak elde edilen özel susam yağı, 250ml cam şişe içerisinde Köyde.com’da sizler için satışta.

 

 

Doğal ve organik susamlar kullanılarak elde edilen özel susam yağı, 500 ml cam şişe içerisinde Köyde.com’da sizler için satışta.

Katkısız ve doğal olarak tüketilmesi halinde vücuda pek çok yararlı etkisi bulunan susam, yağ olarak da tüketilebilir. Susamın sıkılması ile elde edilen yağın, besin değerlerini kaybetmemesi adına soğuk sıkım olarak üretilmesi gerekir. Bu nedenle köyde.com tarafından yapılan üretimlerde, herhangi bir ısıl işlem uygulanmamakta ve soğuk sıkım yöntemleri tercih edilmektedir. Üstelik filtresiz ve herhangi bir katkı maddesi olmadan üretilen susam yağı, 500 ml sağlıklı cam şişe içerisinde koruyucu olmadan saklanır.

 

Susam Yağı İçeriğinde Neler Var?

Köyde.com’un özel üretimi olan susam yağı, susamın doğal besin değerlerine sahiptir. Omega 3 ve Omega 6 açısından en zengin bitki türlerinden birisi olan susam, aynı zamanda doymamış yağ asidi konusunda da eşiz bir kaynaktır. Trans yağ gibi zararlılardan uzak olan susam yağı, böylece vücudun ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri içermesinin yanı sıra sağlıklı yağ tüketimini de destekler. Soğuk sıkım olarak elde edilen yağlar; vücut için önemli olan antioksidan, serebrosidler, fitosterollerr ve karotenoidler gibi maddeler açısından zengindir. Susam yağında da yüksek oranlarda bulunan bu maddeler, vücut metabolizmasının ve sisteminin daha iyi ve düzenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olur. Cilt ve vücut için yararlı besin değerlerine sahip olan susam yağı, düzenli ve önerilen ölçülerde kullanılmalıdır.

Eşsiz Susam Yağı Köyde.com Farkıyla Satışta

Susam yağı tüketmek isteyenler için cam şişe içerisinde satışa sunulan susam yağı, 500 ml olması sayesinde de kısa sürede tüketilebilir. Bütçe dostu fiyatı, organik ve doğal bir lezzet olarak Köyde.com ayrıcalığı ile satışa sunulan susam yağını hemen satın alabilirsiniz.

 

 

Benzer Ürünler
Etiketler
Susam, Susam Yağı, Yağı,