Tahin 500gr
Tahin 500gr

Tahin 500gr

İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺36,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺25,00(KDV Dahil)

Tahin günümüzde kahvaltılarda ve yemeklerin içerisinde katılarak tüketilen, bol lezzeti bulunan bir besindir. Susam ezilir ve susamın ezilmesi ile tahin elde edilir. Yoğun bir kıvamı vardır. Hamur işlerinin içerisine eklendiğinde muhteşem bir lezzet verir. 

:

 

Tahin günümüzde kahvaltılarda ve yemeklerin içerisinde katılarak tüketilen, bol lezzeti bulunan bir besindir. Susam ezilir ve susamın ezilmesi ile tahin elde edilir. Yoğun bir kıvamı vardır. Hamur işlerinin içerisine eklendiğinde muhteşem bir lezzet verir.  Aynı zamanda kahvaltılarında vazgeçilmezidir. Kahvaltılarda pekmez ile karıştırılarak genelde tercih edilir. Düzenli bir şekilde tüketildiğinde enerji verdiği bilinir. İçerisinde bol oranda vitamin ve mineral vardır. Bu sebeple de sağlığı olumlu yönde etkiler. Kendine ait hoş bir tadı ve kokusu bulunur. İçerisinde sadece susam vardır. Susam ezilerek elde edilen yağ gibi tabaka olan bir sıvıdır. Son derece doğaldır ve içericisinde herhangi bir kimyasal maddeye rastlanmaz. Derin ve kuru olan yerlerde saklanılması gerekir. Serin ve kuru yerde saklanıldığında uzun seneler muhafaza edilebilir. Oda sıcaklığında da kalabilir fakat buzdolabına göre oda sıcaklığında daha kolay bozulur. Ambalajı açıldığında mutlaka buzdolabına konulmalıdır. Kapağı açılmadan son kullanma tarihine kadar saklanabilir. Kapağı açıldıktan sonra ise 1 ay kadar bozulmadan kalır. Bu nedenden dolayı kapağı açıldıktan bir ay içerisinde tüketebilirsiniz

 

Tahin fiyatları; tahinin miktarı, tahinin markası ve satış yerine göre farklılık gösterir. Genelde büyük yapıya sahip olan tahinler daha pahalı olur. Gramı arttıkça fiyatta d artış meydana gelir. İçerisinde bulunan susam alerji yapabileceği için alerjisi olan kişilerin tedbirli bir şekilde tüketmesi ve eğer alerji ile karşılaşılır ise kullanımına ara verilmesi gerekir. Muhteşem bir lezzeti bulunur. Bu sebeple sadece kahvaltılarda değil tatlı, hamur işi ve kurabiyelerde de kullanılabilir. Besin değeri açısından inanılmaz zengindir. Doğal olası sebebi ile insanlar tarafından çok sık tercih edilir. Saklanma koşulu ise buzdolabı olmaması gerekir. Aksi halde kısa zaman içerisinde bozulur. Kullanırken ise karıştırılmalı ve daha sonra kullanılmalıdır. Çünkü karıştırılmadığı takdirde yağ miktarı yüzeyde birikecektir. Bu nedenle de kullanırken karıştırılmalı ve daha sonra kullanılmalıdır. Buzdolabında ambalajı hiç açılmadan 1-2 sene kadar son kullanma tarihine kadar kalabilir. Fakat ambalajı açılır ise 2-3 ay içerisinde tüketilmelidir. 2-3 ay bozulmadan kalabilir. Daha sonra ise tadında değişmeler meydana gelebilir.

 

Benzer Ürünler