Üzüm Pekmezi 680gr
Üzüm Pekmezi 680gr

Üzüm Pekmezi 680gr

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺26,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺22,00(KDV Dahil)

Üzüm pekmezi ülkemizde çok sık tercih edilen bir besindir. Kahvaltılarda tüketileceği gibi tatlı yapımlarında da tercih edilebilir. Muhteşem tadının yanı sıra sağlığa da birçok faydası bulunur özellikle kansızlık ve demir eksikliği gibi problemler için tercih edilir.

:

Üzüm pekmezi ülkemizde çok sık tercih edilen bir besindir. Kahvaltılarda tüketileceği gibi tatlı yapımlarında da tercih edilebilir. Muhteşem tadının yanı sıra sağlığa da birçok faydası bulunur özellikle kansızlık ve demir eksikliği gibi problemler için tercih edilir. İçerisinde üzüm, su, kıvam verici, asidik düzenleyici bulunur. Hiçbir kimyasal maddeye rastlanmaz. Son derece sağlıklı olduğu bilinir. Üzümler dalından taze bir şekilde toplandıktan sonra 3-4 defa yıkanır ve daha sonra ezilerek süzülür. Ardından ise kaynatma işlemi gerçekleştirilir. El değmeden üzüm pekmezi aşamaları özenilerek gerçekleştirilir. Birçok ebatı ve markasını bulmak mümkündür. Ufak olan boyları olduğu gibi büyük boyları da satışa sunulur. Saklanma koşullarına uygun bir şekilde saklanır ise; uzun süre bozulmadan tüketilebilir. Mutlaka serin, kurur ve güneş görmeyen yerlerde saklanılmalıdır. Sıcak ve güneş alan yerlerde kısa zaman içerisinde küflenmeler meydana gelir ve tadı değişerek bozulur. Vitamin ve mineral bakımından zengindir. Özellikle kansızlık sorunu olan kişiler tarafından tüketilmesi tavsiye edilir.

 

Üzüm pekmezinin fiyatları; satılan yere, miktarına ve markasına göre değişiklik gösterir. Ortalama 680 gram üzüm pekmezinin fiyatı 20-30 TL arasında değişir. Boyutları büyük olur ise fiyat bir miktar daha artış gösterecektir. Mevsiminde toplanan üzümler ile pekmez yapılır ve içerisinde katkı maddesi eklenmez. Üzüm pekmezinin içerisi tamamen doğadır ve içerisinde hiçbir kimyasal maddeye rastlanmaz. Üzümler şekerli olduğu için içerisine ekstradan şeker eklemez. Kimyasal madde bulundurmadığı ve tamamen doğal olduğu için ise birçok kişinin dikkatini çeker ve tercih edilir. Saklanma aşamaları son derece önemlidir. Çünkü belirlenen standartlara uygun bir şekilde saklanılmaz ise kısa zaman içerisinde üzüm pekmezinde bozulma meydana gelebilir. Saklanacak yerin serin, kuru ve güneş ışığından uzak olması gerekir. Buzdolabında saklanabilir fakat buzdolabına konulduğunda kıvamı koyulaşabilir. Eğer kiler tarzında serin bir oda mevcut ise burada saklanabilir. Serin bir yerde son kullanma tarihine kadar kapağı açılmadan saklanabilir. Kapağı açıldıktan sonra ise 2-3 ay içerisinde tüketilmelidir. 2-3 ay içerisinde tüketilmediğinde bozulmalar meydana gelmeye başlar.

Benzer Ürünler