Tel Peynir 1000g
Tel Peynir 1000g
Tel Peynir 1000g

Tel Peynir 1000g

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : $87.80(KDV Dahil)
İndirimli : $74.29(KDV Dahil)

Vücuda faydalı, kahvaltıların vazgeçilmezi olan hakiki tel peynir sadece Köyde! Hemen sitemizden sipariş vererek kahvaltılarınıza muhteşem bir lezzet katabilirsiniz.

:

Vücuda faydalı, kahvaltıların vazgeçilmezi olan hakiki tel peynir sadece Köyde! Hemen sitemizden sipariş vererek kahvaltılarınıza muhteşem bir lezzet katabilirsiniz.

Geçmişten günümüze kadar özellikle kahvaltıya misafir olduğunda mutlaka satın alınan peynirler arasında tel peynir yer almaktadır. Omlet yaptığınızda içinde eritebilen, tost yapıldığında ayrı bir lezzet verilen, ekmek arası sandviçlerde ara malzeme olarak kullanılabilen peynir çeşididir. Birçok alanda kullanılabildiğinden dolayı kahvaltıda farklı şekillerde tüketilmeye devam edilmektedir. Ancak bazı satıcılar doğal tel peynir yerine katkı maddesi kullanılarak hazırlanan ürünleri satmaktadır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için bizi tercih etmelisiniz.

Tel Peynir Nerede Üretilir?

Tel peynir, daha çok Doğu Anadolu Bölgesi’nde üretilen ve hakiki sütten yapılan bir peynir çeşidi olarak değerlendirilmektedir. Yöresel olarak isim değişiklikleri yapılabilmektedir. Bazı yörelerde çeçil peynir olarak ifade edilen bu peynire kimi yörelerde ise; çivil peyniri adı verilmektedir. İl bazında değerlendirmeye aldığımızda daha çok Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır şehirlerinde yaşayan organik köylüler tarafından üretildiğini söyleyebiliriz. 500 gram tel peynir fiyatı için en ekonomik seçeneği görmek isterseniz bizden ayrılmayın.

Tel Peynir Faydaları

İpliksi yapısıyla dikkat çeken ve yumuşak dokulu tel peyniri çocuklar da fazlasıyla sevmektedir. Özellikle peynir yemekte sıkıntı yaşayan çocuklarınıza tel peynir ile alıştırma yapmanız aradaki farkı görmenize imkan sağlayacaktır. Bu peynirin üretimi esnasında kullanılan sütün yağı alındığından dolayı oldukça faydalıdır. Gelin hep birlikte tel peynirin faydaları konusuna göz atalım.

  • Diğer birçok peynir çeşidinde olmayan en büyük özellik bu peynirde vardır. Genellikle kadınlar için saçları büyük önem taşımaktadır. Saçlarının güçlü olmasını, kırılmamasını isteyen bayanlar tel peynir tüketimini arttırabilirler. Çünkü bu peynirin saçları güçlendirici etkisi yadsınamaz bir gerçektir.
  • İçerisinde bulunan kalsiyum sayesinde çocuklarınız için önemli bir gelişim aracıdır. Peyniri yiyen çocuklar düzenli tüketilirse yaşıtlarına oranla daha uzun boylu olduklarını görebileceklerdir.
  • Çağımızın en büyük sorunu kanserdir. Artık çevremizde çok sık bir şekilde kanser hastalarıyla karşılaşmaktadır. Tel peyniri de kanserin oluşumuna zemin hazırlayan tümörleri vücudunuzdan uzaklaştırmaktadır.

Tel Peynir Fiyatı Ne Kadar?

Ekonomik, sağlıklı ve bir  o kadar da lezzetli tel peynirler için adresiniz Köyde.Com’dur.

Benzer Ürünler