Yayla Çiçek Balı 980g
Yayla Çiçek Balı 980g
980g Yayla Çiçek Balı
980g Yayla Çiçek Balı
980g Yayla Çiçek Balı
980g Yayla Çiçek Balı

Yayla Çiçek Balı 980g

İndirim Oranı : %11 İndirim
Fiyat : $126.08(KDV Dahil)
İndirimli : $112.57(KDV Dahil)

Yaz aylarında üretimi başlanan Yayla Çiçek Balı, yaylalarda üretilen, hasat edilen bala denir. Deniz seviyesinden bir hayli uzakta üretilen bu bal çeşidi dağlar ve ovalarda ortaya çıkan bir bal türüdür.

:

Yaz aylarında üretimi başlanan Yayla Çiçek Balı, yaylalarda üretilen, hasat edilen bala denir. Deniz seviyesinden bir hayli uzakta üretilen bu bal çeşidi dağlar ve ovalarda ortaya çıkan bir bal türüdür. Özellikle deniz seviyesine olan uzaklığıyla yüksek yerlerde üretilme koşullarında yetiştiği için üretimi de oldukça zorludur. Kış aylarında üretimi genellikle üretimi duran Çiçek Balı iklimin önemini gösteriyor. Yaz aylarında serin, temiz hava ve daha stabil bir iklimle üretimi daha mümkün olur. Yaylaların temiz havası ve yaz aylarında yetişen çiçeklerle birlikte diğer ballara göre aroması, kokusu, polen yoğunluğu ve eşsiz tadıyla sofralara sunuyor.

En kaliteli ballardan birisi olan Yayla Çiçek Balı, hasat edilen bitki örtüsü ve iklimi sebebiyle el değmemiş yeşilliklerin tadını damaklarınıza yerleştiriyor. Yaşamı boyunca insanlar gibi suya ihtiyaç duyan arılar da yayladaki doğal su ile besleniyor, özellikle yavrulama dönemlerinde en fazla su tükettiği zamanlarken tükettikleri yayla suları bizlerin tükettiği ballardaki nem oranını kusursuz hale getiriyor. Arıların gezdiği nektarlar gibi tükettiği su da oldukça önemli.

Yayla Çiçek Balının faydaları nelerdir?

Çiçek ve yayla balı olarak farklı farklı ballar varken Yayla Çiçek Balı da adından anlaşılacağı üzere ikisinin harmanlanmış halidir. Tamamen Yaylalarda ve Çiçekler ile yapılan ballar Yayla Çiçek Ballarıdır.

Çiçek balları tamamen bir tedavi için kullanılmasa da mevsimsel hastalıklarda, grip ve nezle gibi hastalıklarda her gün 1 kaşık bal ve 1 kaşık tarçın ile tüketilmesiyle sizleri rahatlatacak ve hastalığın iyileşmesinde büyük bir rol oynayacaktır.

Yapılan araştırmalar sonucunda düzenli olarak Yayla Çiçek Balı tüketilmesiyle birlikte,

  • Kemik ve Mide Kanser hastalarında,
  • Kalp hastalığı yaşayan kişilerde,
  • Kısırlık sorunu yaşayan kadınlarda,
  • Ciltteki Sivilce ve Deri sorunu yaşayan kişilerde,
  • Kilo vermekte zorlanan kişilerde,
  • Kolesterolü olan kişilerde,
  • İdrar yollarında enfeksiyon olan kişilerde,
  • Bağışıklık sistemi güçsüz olan kişilerde,
  • Artrit sorunu yaşayan kişilerde,

Hastalık ve rahatsızlıklarında bal müthiş etkili bir besindir. Yayla Çiçek Balı ise yoğun çiçek özleri ve doğallık içerdiğinden hastalıklara karşı tüketilebilecek en iyi baldır.

Benzer Ürünler