$197.67 KDV Dahil
$224.68 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
$42.78 KDV Dahil
$49.53 KDV Dahil
$51.78 KDV Dahil
$58.53 KDV Dahil
$51.78 KDV Dahil
$58.53 KDV Dahil
Tükendi
$15.76 KDV Dahil
$24.76 KDV Dahil
Tükendi
$36.02 KDV Dahil
$42.78 KDV Dahil
Tükendi
$36.02 KDV Dahil
$42.78 KDV Dahil
1

Organik Tereyağı Çeşitleri

 

Tereyağı hayvansal bir gıda maddesi olup ham maddesi süt yağıdır.  Tereyağının bileşiminde %82 oranında süt yağı, su, süt şekeri, kolesterin, mineraller, suda çözülmüş vitaminler, aromalar, asitler ve proteinler bir araya gelmiştir. Tereyağları, gıda ve kozmetik sektöründe kullanılmaktadır. Tüketilmesinde fayda olan gıda maddelerinden biridir. Koruyucu malzeme içermeyen ve doğal şartlarda üretilmiş olan tereyağlarının tüketimi oldukça yararlıdır.

Tereyağının hafif sarı ve beyaz olmak üzere iki renkte olması olasılık dahilindedir. Çünkü sütü yağ elde etmek maksadıyla alınan hayvan, öncesinde yeşil renkli besinler tükettiğinde yağ rengi sarıya daha yakın; kurumuş tahıl sapı ya da samanı ile beslenmiş hayvanlarda ise ortaya çıkacak yağın rengi beyaza daha yakın olmaktadır. Modern tereyağları, katkısız ve yağı yüksek kalitede olan sütlerden yapılır. Buzdolabında saklanır.

 

İyi Tereyağı Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli tereyağları öncelikli olarak renginden anlaşılmaktadır. İyi ve organik olan bir tereyağının rengi yaygın kanaatin aksine çok sarı değildir. Işık tutulunca rengi beyaza dönen yağın organik ve kaliteli olduğu anlaşılabilir. Doğal olmayan ve katkı maddesi içeren tereyağlarının kokusu margarine benzemektedir. Dahası çoğunun kokusu bile olmayabilir. Fakat gerçek tereyağının kokusu, anında fark edilir. Tereyağı eritildiğinde; her yeri saran, yoğun ve iştah açıcı bir koku yayılır etrafa. Tereyağının kıvamı da ürünün kaliteli olduğu gösteren özelliklerden biridir. Oda sıcaklığında ekmeğe rahatça sürülebilecek tereyağı, iyi bir tereyağıdır. Bununla birlikte; tereyağı eridiğinde oluşan köpükler de tereyağının kalitesine ışık tutar. Erirken bolca köpük çıkan tereyağı, doğal ve kalitelidir.

Tereyağı Hangi Vitaminleri İçermektedir?

İyi bir A vitamini kaynağı olan tereyağı, bu vitaminle birlikte; D, E ve K vitaminlerini içermektedir. Tereyağı tüketimi sayesinde; ağız, göz, boğaz, cilt ve sindirim sistemi sağlığına katkı sağlanmış olur. Bağışıklık sistemini güçlendiren bir yapıya sahip olan A vitamini sayesinde; AIDS, kanser ve kardiyovasküler hastalıklara karşı güçlü bir savunma mekanizması geliştirilir.

Organik Tereyağı Satın Al

Tereyağı, içermiş olduğu mineraller, vitaminler ve doğmuş yağ asitleri açılarından gönül rahatlığı içerisinde yemeklerde kullanılabilir. Tereyağı içerisinde vücut için gerekli olduğu bilinen minerallerden manganez, selenyum, bakır, çinko krom ve iyodin de bulunmaktadır.