Anavarza balı
Anavarza balı

Anavarza balı

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $8.56(KDV Dahil)
İndirimli : $7.20(KDV Dahil)

En doğal ve has Anavarza balına sahip olmak isteyenler için Köyde.com’un tercih edilmesi gerekir. Bölgeden temin edilen ve özel olarak hazırlanarak satışa sunulan Anavarza balı güvenilir ve doğal alışverişin adresi Köyde.com’da.

:

 

 

Türkiye, bölgesel olarak farklılıkları sayesinde bal üretimlerinde de değerli ve çok faydalı bal çeşitlerinin üretilmesini sağlar. En değerli ballar arasında yer alan Anavarza balı da Türkiye’de yakalanan zenginlik doğrultusunda en verimli çeşitlerden birisidir. Bahar dönemleri itibariyle başlayan yoğun üretimler sonucunda elde edilen Anavarza balı, çiçek balı tüketmek isteyenler için önceliğe sahiptir. Zengin floraya sahip bölgelerde yapılan üretimler sayesinde en taze bitki özleri toplanarak peteklerde bir araya getirilir. Anavarza balı bu sayede zengin bitki çeşitliliğine sahiptir ve vücut için sayısız destek sağlar.

 

Anavarza balı faydaları ne?

Doğal bir şekilde üretilen Anavarza balının üretiminde en çok çiçekler tercih edilir. Bu nedenle diğer ballara göre çok daha hafif olan bal, bir o kadar da sağlıklıdır. Vücut için gerekli olan besin değerlerine sahip olan Anavarza balı, düzenli tüketilerek vücuttaki minerali, vitamin ve enzim eksiklerinin giderilmesini sağlar. Çocuklardan yaşlılara kadar herkesin tüketmesi için ideal değerlere sahip olan bal, Türkiye’de en çok tüketilen ballar arasında yer almaktadır. Vücut direncinin artmasında etkin bir rol oynayan bal, enerji ve besin değerleri sayesinde sindirim sisteminin düzenli bir şekilde çalışmasına destek sağlar. Bu nedenle kahvaltılarda olmazsa olmaz olarak değerlendirilen bal, doğru saklama koşularında uzun yıllar boyunca bozulmadan korunabilmektedir.

Antioksidan ve anti bakteriyel özelliği ile vücut bağışıklık sistemi üzerinde doğrudan bir etki yaratan bal, özellikle kış aylarındaki salgınlardan korunma konusunda koruyucu görevi görür. Ayrıca vücutta meydana gelen yara ve iltihaplarda da iyileştirici etkisiyle dikkat çeken Anavarza balı, yıllardan beri özel ve kontrollü üretimlerle Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Anavarza balı nerede üretilir? 

Anavarza balının üretim noktası Adana’dır. Adana’nın Kozan bölgesinde üretimi yapılan Anavarza balı, bu noktadan tüm Türkiye’ye ve dünyanın çeşitli noktalarına ulaşır. Diğer bal üretimlerine göre gezici bir şekilde üretimin yapıldığı Anavarza balı, bölgedeki tüm endemik çeşitliliğe sahiptir. Böylece vücut için çok daha değerli ve faydalı bir balın üretilmesi sağlanır.

Anavarza balı nereden alınır?

En doğal ve has Anavarza balına sahip olmak isteyenler için Köyde.com’un tercih edilmesi gerekir. Bölgeden temin edilen ve özel olarak hazırlanarak satışa sunulan Anavarza balı güvenilir ve doğal alışverişin adresi Köyde.com’da.

Benzer Ürünler