Çilek Reçeli 800gr
Çilek Reçeli 800gr

Çilek Reçeli 800gr

İndirim Oranı : %8 İndirim
Fiyat : $29.27(KDV Dahil)
İndirimli : $27.02(KDV Dahil)

Çilek reçeli muhteşem lezzeti ile ünlüdür ve kahvaltılarda yerini alır. Doğal bir şekilde yapılır. Çilek reçelin içerisinde çilek parçacıkları vardır. Muhteşem bir kokusu vardır. Aynı zamanda tatlı ve kurabiye yapımlarında da tercih edilir. 

:

 

Çilek reçeli muhteşem lezzeti ile ünlüdür ve kahvaltılarda yerini alır. Doğal bir şekilde yapılır. Çilek reçelin içerisinde çilek parçacıkları vardır.  Muhteşem bir kokusu vardır. Aynı zamanda tatlı ve kurabiye yapımlarında da tercih edilir.  İçerisinde hiçbir kimyasal madde yoktur mevsiminde çilekler toplanır içerisine şeker, su ve limon suyu eklenerek kaynatılır. Daha sonra ise cam kavanozlara koyulur. Birçok ebatı vardır ve fiyatları da ebatına göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda markasına göre de fiyatları farklı olur. Çilek reçelinin içerisinde %70 oranında çilek bulunur. İçerisine renklendirici ve tatlandırıcı gibi kimyasal içerikli maddeler eklenmiyor. Bu sebeple de lezzeti olağanüstü oluyor. Çilek reçeli kuru, serin ve güneş görmeyen yerde saklanır.  Kurallarına uygu bir şekilde saklanır ise uzun süre bozulmadan muhafaza edilebilir buzdolabında saklanıldığında son kullanma tarihine kadar bozulmadan kalabilir. Kapağı açılır ise 3-4 ay bozulmadan durur ve tüketilebilir. Fakat oda sıcaklığında kapağı açıldıktan bir ay sonra bozulmaya başlar. Bu sebeple de en sağlıklısı buzdolabında saklamak olacaktır.

 

Çilek Reçeli İçindekiler

Çilek reçelinin içindekiler; çilek, pancar şekeri, limon suyu, sitrik asit ve kıvam artırıcı bulunur. İçerisinde sağlığa zararları bulunan hiçbir maddeye rastlamak mümkün değildir.  Pembemsi bir rengi vardır ve içerisinde çilek parçaları bulunur. Besin değeri açısından zengin olduğu için çok besleyicidir. Günlük olarak bir tatlı kaşığı kadar tüketilebilir. Dalından toplanan çilekler şeker, su ve limon suyu ile birleştirilerek karıştırılıre5 ve daha sonra kaynatılır. Kahvaltılarda kullanılacağı gibi tatlı yapımlarında da tercih edilebilirsiniz. Özellikle muhallebi tatlıları süslemek için kullanılır. Ya da pastaların süslenmesi için tercih edilir. Buzdolabında serin, kuru ve güneş görmeyen yerlerde saklanılması uygundur saklanma koşullarına uyulduğu sürece uzun süre bozulmadan kalabilir. Kapağı açılmadığı takrirde buzdolabında son tüketim tarihine kadar bekleyebilir. Kapağı açıldıysa buzdolabında 3-4 ay kadar durabilir ve bu aşamada tüketebilirsiniz. Oda sıcaklığında da kapağı almadan bekler. Fakat kapağı açıldıktan sonra kısa zaman içerisinde bozulur. Bu sebeple de kapağı açılan bir çilek reçelinin buzdolabınsa saklanılması gerekir.