Eğriçayır Balı
Eğriçayır Balı

Eğriçayır Balı

İndirim Oranı : %16 İndirim
Fiyat : $8.56(KDV Dahil)
İndirimli : $7.20(KDV Dahil)

:

 

 

 

Türkiye’de lezzetiyle ünlenen ballardan birisi de Eğriçayır balıdır. Eğriçayır Balı, adını Mersin’deki özel bir yayladan almaktadır. Sadece Eğriçayır Yaylası’nda üretilen bu ballar, Eğriçayır Balı olarak tüm Türkiye’de ünlenmiştir ve tercih edilmektedir. Eğriçayır Balı’nı özel kılan bir diğer detay ise 2500 rakıma sahip yaylanın zengin florasıdır. Oldukça yüksek bir mevkide yer alna yaylada, bitki örtüsü ve çiçek zenginliği oldukça fazladır. Bu sayede bölgede yapılan arıcılık faaliyetleri ile birlikte elde edilen ballar, diğer bal çeşitlerine göre çok daha besleyici ve lezzetlidir. Yüzyıllardan beri bölgede yapılan arıcılık faaliyetleri ile elde edilen eşsiz ballar, Türkiye’nin dört bir yanında tercih edilerek tüketilmektedir. Üstelik bölgenin korunması ile birlikte doğallığın aynı şekilde sürdürülmesi, üretimlerdeki kalitenin ve lezzetin ilk günkü gibi olmasını sağlar.

 

Eğriçayır balının faydaları neler?

Doğal bir lezzet olarak herhangi bir risk olmadan tüketilebilecek Eğriçayır balı çocuklardan yetişkinlere kadar herkes tarafından kullanılabilir. Etkili ve yoğun olduğundan dolayı küçük ölçeklerde tüketilmesi önerilen Eğriçayır balında, özel bir rahatsızlığı ya da polen alerjisi olan kişilerin doktor kontrolü ve önerisi doğrultusunda bal tüketmesi uygun olacaktır. Eğriçayır balı tüketilmesi ile birlikte vücudun bağışıklık sistemi çok daha güçlü hale gelecektir. Böylece hastalıklara ve özellikle kış aylarında sık görülen grip gibi rahatsızlıklara karşı koruma sağlanabilir. Fenolik içeriklerle zengin olan Eğriçayır balı, vücutta antioksidan bir etki sağlar. Böylece vücuttaki zararlıların vücuttan atılması ile birlikte vücudun sağlığına kavuşmasında bal mucizevi bir etki sunar.

Vücutta meydana gelen iltihaplanmalarda etkili olan Eğriçayır balı, özellikle çocuklarda sıklıkla görülen bademcik iltihaplanmalarında yatıştırıcı bir etki yaparak iltihabın kısa süre içerisinde iyileşmesini sağlar. Öksürük, boğaz ağrısı ve balgam konusunda da benzer etkiler sunan bal; kanın temizlenmesi, damar tıkanıklıklarının giderilmesi, kalp hastalıklarına karşı koruma gibi pek çok etkiye sahiptir.

Eğriçayır balı nereden satın alınır?

Eğriçayır balı sınırlı bir tüketime sahiptir. Has ve orijinal Eğriçayır Yaylası’nda üretilen ballara erişebilmek adına seçici olunmalıdır. Bu doğrultuda Türkiye’de güven veren ve Türkiye’nin dört bir yanındaki doğal lezzetlere erişimi kolay hale getiren Köyde.com’u tercih ederek kaliteli ve organik Eğriçayır balına sahip olabilirsiniz.

 

Benzer Ürünler