Keten Tohumu Yağı
Keten Tohumu Yağı

Keten Tohumu Yağı

Yüzyıllardan beri yağ ve doğal bir şekilde tüketilen keten tohumunu, yağ olarak tüketmek isteyenler için 250ml şişe seçeneği Köyde.com’da satışta.

 

Yüzyıllardan beri yağ ve doğal bir şekilde tüketilen keten tohumunu, yağ olarak tüketmek isteyenler için 500 ml şişe seçeneği Köyde.com’da satışta.

Ketenden elde edilen ve yağ olarak yaygın olarak tüketilen keten tohumu yağı, insanlık tarihinde sağlık ve tedavi amaçlı kullanılmaktadır. Tarihten günümüze miras kalan bu özel kaynak, zengin bir içeriğe sahip olduğu gibi en çok tüketilen bitkisel yağlar arasındadır.

 

Keten Tohumu Yağı Ne İşe Yarar?

Bitkisel bir yağ çeşidi olan keten tohumu yağı, özel yöntemlerle ketenden elde edilir. E, K, B12 ve Omega 3 açısından çok zengin olan keten, lifli yapısı sayesinde de vücut için destek sağlar. İçeriğindeki bu zengin vitamin ve mineraller, yağ olarak tüketilmek istendiğinde de elde edilebilir. Ancak bu seçenekte, yağın hiçbir şekilde ısıl işlem görmemesi ve katkı maddesiz bir şekilde üretilmesi gerekmektedir. Keten tohumu yağı için özel bir üretim sürecini takip eden Köyde.com sayesinde keten tohumu yağının en doğal ve organik halini elde edebilirsiniz. 

Kanser riskini azaltan, alerji ve astım gibi rahatsızlıklarda destek sağlayan ve lifli olması sayesinde sindirimi kolaylaştıran keten tohumu yağı, düzenli olarak kullanılmalıdır. Böylece vücutta ihtiyaç duyulan vitamin ve mineraller karşılanarak metabolizmanın güçlenmesi sağlanabilir. Tedavi edici bir ürün olmadığı gibi sağlıklı olmak isteyenlerin tüketmeyi tercih ettiği keten tohumu yağı, yağ olarak daha kolay bir şekilde tüketilmektedir. Yemeklerde, mezelerde ya da yemeklerde soğuk olarak tüketilebilecek keten tohumu yağı, cilt için de sayısız etkiye sahiptir. Kullanım miktarına dikkat edildiği takdirde herhangi bir yan etki ya da risk içermeyen keten tohumu yağının önerilen oranlarda tüketilmesi gerekir.

Keten Tohumu Yağında Köyde.com Farkı

Köyde.com tarafından katkısız ve filtresiz bir şekilde üretilen keten tohumu yağı, 500 ml cam şişe içerisinde satılmaktadır. Böylece tüketime kadar dış etkilere karşı korunaklı olan yağ, soğuk sıkım ve filtresiz bir şekilde üretilir. Üstelik herhangi bir katkı maddesi bulunmadığından dolayı da doğal ve organik bir seçenektir.

 

Benzer Ürünler