Ayva Reçeli 680gr
Ayva Reçeli 680gr

Ayva Reçeli 680gr

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : $20.26(KDV Dahil)
İndirimli : $15.76(KDV Dahil)

Ayva reçeli muhteşem bir lezzete sahip olan ve aroması sebebi ile birçok kişi tarafından sevilen bir reçel türüdür. Ayva reçeli el değmeden toplanır ve temizlendikten sonra yıkanarak el değmeden yapım aşaması gerçekleştirilir.

:

 

 

Ayva reçeli muhteşem bir lezzete sahip olan ve aroması sebebi ile birçok kişi tarafından sevilen bir reçel türüdür. Ayva reçeli el değmeden toplanır ve temizlendikten sonra yıkanarak el değmeden yapım aşaması gerçekleştirilir. İçerisinde bulunan malzemeler son derece doğaldır ve sağlığa zararları bulunan hiçbir maddeye rastlanmaz.  İçerisinde; ayva, şeker pazarı, su, kıvam verici, asidik düzenleyici ve glikoz şurubu bulunur. Kıvam vermek için ve çabuk bozulmasını önlemek için içerisine katılan malzemelerde doğaldır. Katkısız olması sebebi ile birçok kişinin ilgi odağı olmayı başarmıştır. Yapım aşamasında ayvalar ufaklı bir şekilde makinalar yardımı ile doğranır ve diğer malzemelerde eklenerek kaynatılır. Yüksek ısıya maruz kalmaz. Yüksek ısıya maruz kalmamasının sebebi; içerisinde bulunan vitamin ve minerallerin kaybolmamasıdır. Daha sonra ise cam kavanozlara yerleştirilerek kapakları kapatılır. Doğru bir şekilde saklandığında uzun süre bozulmadan saklanabilir. Bunun için en sağlıklı saklama şekli buzdolabı olacaktır. Buzdolabında kapağı açıldığında kıvamı koyulaşabilir. Bu sebeple tüketmeden yarım saat evvel buzdolabından çıkarılabilir.

Ayva reçeli fiyatları reçelin markasına, ebatına göre farklılık gösterir. 680 gram ayva reçeli ortalama 15-20 TL arasında olur. Ebatının ufak olmasına ve büyük olmasına bağlı olarak bu fiyatlarda değişme söz konusudur. İçeriği tamamen doğal ve katkı maddesi bulunmaz. Bu sebeple de besin değeri açısından yüksek seviyededir. Saklanma koşuluna uygun bir şekilde muhafaza edilir ise kolay bozulmaz. Mutlaka serin, güneş almayan ve kuru yerde saklanması önerilir. Kiler tarzında bir yeriniz mevcut ise dolapta uzun zaman bozulmadan kalabilir. Kapağı açıldıktan sonra ise 1 ay içerisinde kayısı reçeli tüketilmelidir. Kapağı açık bir şekilde oda sıcaklığında en fazla 1 ay kalır. Buzdolabında ise son kullanma tarihi gelene kadar kapağı açılmadan saklanabilir. Kapağı açıldıktan sonra ise 1 sene kadar kullanılabilir bozulmaya başladığında küflenme gibi sorunlar olabilir. Bu sebeple de tadından ve kokusundan bozulup bozulmadığı anlaşılabilir. İçeriği tamamen doğal olur ve içerisinde ayva parçacıkları bulunur. İnanılmaz lezzeti birçok kişi tarafından beğenilir. Özellikle kahvaltılarda ve tatlı yapımlarında tercih edilerek, kullanılır.

 

 

Benzer Ürünler