Üzüm Pekmezi 1300gr
Üzüm Pekmezi 1300gr

Üzüm Pekmezi 1300gr

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺39,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺32,00(KDV Dahil)

Üzüm pekmezi; soğuk pres yöntemi ile elde edilen bir besindir. Şuanda özellikle kahvaltılarda edilir ve içerisine bulunan vitamin ve mineraller sebebi ile kan yapısı özelliği ile bilinir. İçerisinde sadece üzüm bulunur ve son derece doğal bir şekilde üretimi gerçekleştirilir.

:

 

Üzüm pekmezi; soğuk pres yöntemi ile elde edilen bir besindir. Şuanda özellikle kahvaltılarda edilir ve içerisine bulunan vitamin ve mineraller sebebi ile kan yapısı özelliği ile bilinir. İçerisinde sadece üzüm bulunur ve son derece doğal bir şekilde üretimi gerçekleştirilir. Birçok tatlının içerisine eklenebilir. İştah açıcı özelliği de bulunur. Birçok rahatsızlığa iyi gelir. Bu sebeple de uzmanlar tarafından sıklıkla tüketilmesi gerektiği vurgulanır. Organik pekmez sağlığı olumlu bir şekilde etkiler. Tercih ederken güvenilir markalar tercih edilmelidir. Güvenilir olmayan markaların içerisinde kimyasal madde bulunabilir. Bilindik markalar kalitelidir ve içeriği tamamen doğaldır. Saklanma şamasına gelecek olur isek; mutlaka buzdolabında serin ve kuru yerde saklanması gerekir. Eğer kiler gibi serin bir yer bulunuyor ise burada saklanması daha iyi olacaktır. Kapağını hiç açmadan sok kullanma tarihine kadar bozulmadan kalabilir. Fakat açıldıktan sonra 1-2 ay içerisine mutlaka tüketilmesi gerekir.

 

Üzüm pekmezi fiyatları; gramına, satılan yere ve markaya göre farklılık gösterir. Yüksek seviyede besin değeri bulunur. Son derece organik bir şekilde yapılır ve içerisinde sadece üzüm bulunur.  Vitamin ve mineral bakımından zengin olduğu için inanılmaz faydalıdır ve sofralar da hem kahvaltılarda hem ara öğünlerde yerini alır. Geleneksel bir besindir ve uzun zamandır ülkemizde tüketimine deva edilmektedir. Şekerli bir yapısı mevcuttur fakat yaparken içerisine şeker eklenmez ve üzümün doğal şekeri pekmezin içerisine yansır.  Halsizlik yorgunluk gibi şikâyetleri ortadan kaldırarak kişiye enerji verir. Aynı zamanda demir eksikli ve kansızlık gibi sorunları gidererek; kişinin kan ve demir depolarının dolamsını sağlar. Lezzetli bir yapısı vardır. Saklanırken buzdolabı tercih edilmelidir aksi halde kısa zaman içerisinde bozulabilir. Kuru ve serin bir yerde uzu zaman bozulmadan muhafaza edilebilir. Oda sıcaklığında da kalabilir fakat kapağı açıldıktan sonra kısa zaman içerisinde tüketilmelidir. Oda sıcaklığında kapağı acıdığında en fazla 3-4 hafta kadar dayanır. Daha sonra tadı ve yapısı bozulmaya başlar. En sağlıklı saklama koşulu buzdolabıdır. Ambalajı açılmadan son kullanma tarihine kadar muhafaza edilir. Kapağı açılır ise 3 aya kadar bozulmadan durur.

 

Benzer Ürünler